Dod pieci!

TIEŠRAIDE! Labdarības maratona "Dod Pieci!" noslēgums

Dod pieci!

Raimonds Tiguls un Rīgas Doma zēnu koris - Klusi čukst Dievs | Dod Pieci 2019

Dod Pieci 2019: Atklāšana

VIDEO un FOTO: Sācies labdarības maratons «Dod pieci!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

17. decembrī plkst. 12.00 tika atklāts sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!". Trīs Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžejus Tomu Grēviņu, Martu Grigali un Magnusu Eriņu uz 152,5 stundām īpašajā stikla studijā Doma laukumā ieslēdza "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta un šī gada "Dod Pieci!" tēmas vēstnese Evija Unāma, savukārt pirmie studijas viesi bija šī gada himnas „Klusi čukst Dievs” autors Raimonds Tiguls kopā ar Rīgas Doma zēnu kori.

„Mēs esam šeit liela mērķa vadīti – lai nevienam vairs nebūtu jācieš sāpes un bads brīdī, kad ir vissmagāk. Mēs varam palīdzēt kādam, kuram tieši šobrīd tas ir vajadzīgs,” maratona atklāšanā teica šī gada tēmas vēstnese Evija Unāma.

Tāpat šīgada tēmas vēstnese Evija Unāma norādīja, ka mēs joprojām atrodamies "izmisuma zonā" un ar labdarības maratonu nekas nebeigsies, taču pēc maratona par paliatīvo aprūpi vairs nevarēs nerunāt. Unāma uzsvēra, ka maratona mērķis ir padarīt sabiedrību labāku.

Savukārt "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta atklāja: „Kopš esam sākuši runāt par šī gada labdarības maratona tēmu, pie Ziedot.lv jau ir vērsušies vairāki desmiti cilvēku, kuri ir pauduši nepieciešamību pēc specializētās pārtikas un cita veida palīdzības, kas ir vajadzīga neārstējami slimiem cilvēkiem.”

"Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta atgādināja, ka maratona laikā var ne tikai ziedot naudu, bet tie, kuriem nepieciešama palīdzība, var aizpildīt palīdzības anketu pieci.lv mājaslapā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Jau ziņots, ka, paužot atbalstu labdarības maratona norisei, šodien plkst. 15.45 stikla studijā viesosies arī Latvijas prezidents Egils Levits, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda).

Emocionālajās 152,5 maratona stundās stikla studijā dienu un nakti ar priekšnesumiem viesosies vairāk nekā 100 dažādi mūziķu kolektīvi un solo mākslinieki. Ziedotāju izvēlētās dziesmas mīsies ar studijas viesu – nozares ekspertu intervijām, kā arī personīgiem ziedotāju pieredzes stāstiem par paliatīvo aprūpi un tuvinieku dzīves noslēgumu.

"Dod pieci!" norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 - pieci.lv ēterā, video tiešraidi var skatīties dodpieci.lv, lsm.lv, kā arī nakts stundās LTV1 un Latvijas Radio 1. Maratons noslēgsies 23. decembrī plkst. 20.30.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Klātienē iespējams ziedot gan skaidru naudu, iemetot to ziedojumu urnā, gan ar norēķinu kartēm. Brīvprātīgie "Ziedot.lv" darbinieki pie ziedošanas punkta fiksēs par ziedojumiem izvēlētās dziesmas, lai tās nokļūtu dziesmu rotācijā.

"Dod pieci!" 2019

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad vāc līdzekļus neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei. Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem – fizioterapeita palīdzībai, uzturspeciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti "Ziedot.lv" rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā "Ziedot.lv" pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti