VIDEO un FOTO: Ikgadējā ekumeniskajā Krusta ceļā aizlūdz par mieru pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 1 mēneša.

Ikgadējais ekumeniskais Krusta ceļš Rīgā, kas tradicionāli norisinās Lielajā piektdienā, šogad bija veltīts kristiešu vienotības apliecinājumam, un, pēc pasākuma organizatoru aplēsēm, tas ierasti pulcē pat vairākus tūkstošus dalībnieku. Krusta ceļš sākās no Svētā Jēkaba katedrāles uz Doma baznīcu Vecrīgā. Tas šogad pulcēja dažādu konfesiju un reliģisko pārliecību, kā arī atšķirīgu sociālo pieredžu un dažādu tautību cilvēkus. Latvijas Radio uzrunātie iedzīvotāji sacīja, ka šogad vēlas aizlūgt par mieru pasaulē.

Ikgadējā Ekumēniskajā Krusta ceļā aizlūdz par mieru pasaulē
00:00 / 03:08
Lejuplādēt
Ar dziesmu un vārdiem „Dievs, apžēlojies, jo mēs esam grēcīgi” tika atklāts ikgadējais Krusta ceļš Rīgā. Pirmo uzrunu sanākušajiem teica Jēkaba katedrāles arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs.

"Šis Krusta ceļš, kā mēs zinām, tā ir Lielā piektdiena. Tā ir viena no tām dienām, kuras nobeidzas ar augšāmcelšanās rītu. Tāpēc uz šo Krusta ceļu vienmēr ir jāskatās Lieldienu jeb augšāmcelšanās perspektīvā," sacīja Stankevičs.

Pamatvēsts, par ko cilvēki piektdien vēlas aizlūgt, ir miers visā pasaulē.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tieši šogad, Latvijas simtgadē, kā Krusta ceļa tēma izvēlēta cieņa un tautas atjaunošanās, atskatoties uz valsts simtgadi un domājot par Latviju nākotnē. Tāpat aktualizētas tādas tēmas kā piedošana, mīlestība un ticība.

Vienojoties kopīgā lūgšanā un spītējot sniegputenim un aukstumam, Krusta ceļa gājēju bija ļoti daudz. Arī Annas kundze, kura kristīta un iesvētīta tieši Svētā Jēkaba katedrālē. Šeit tradicionāli Krusta ceļš Rīgā sākas un noslēdzas. "Vakar vakarā domāju, nē, neiešu. Šodien no rīta domāju, nē, ir jāiet. Nu nevaru, bērniņ, nenākt," viņa saka, apliecinot, ka nāk katru gadu.

Savukārt Agnese nāk izlūgties žēlastību sev un saviem tuviniekiem, kā arī Latvijai. Viņa ir viena no tiem retajiem jauniešiem, kas piedalās Krusta ceļa gājienā. Pārsvarā sanākušie ir pensijas vai pirmspensijas vecumā. Katoļi. "Es esmu augusi katoļu ģimenē un visu savu dzīvi gājusi baznīcā un bijusi draudzē. Pirmkārt, es domāju, par mieru pasaulē un par saticību. Otrkārt, par to, lai jaunieši vairāk ietu uz baznīcu," stāsta Agnese.

Krusta ceļa laikā un starpposmos sabiedrībā pazīstami cilvēki teica uzrunas un savus vēlējumus. Piemēram, aktieris Ģirts Ķesteris lasīja Svētos rakstus, bet kāds mazs puisēns novēlēja Latvijai dzīvi bez bērnunamiem un bezpajumtniekiem. Regīna kopā ar vīru Krusta ceļu apmeklē gadu no gada. "Lai visiem būtu labi," novēlē Regīna. "Lai mazāk būtu tādu notikumu, kas pasaulē notiek. Jo tālāk, jo šausmīgāk. Tāpēc jau gribētos, lai miers un mīlestība, un visi būtu draudzīgi. Un Latvijai simtgade, protams," stāsta Regīna.

Ekumeniskā Krusta gājiena dalībnieki par motivāciju
00:00 / 01:10
Lejuplādēt
Krusta ceļa gājēji šodien apmeklēja Valsts prezidenta pili un Svētā Gara torni, Okupācijas muzeju, Brīvības pieminekli un citus objektus Rīgas centrā un Vecrīgā. Visa gājiena laikā viņus pavadīja auto, kas atskaņoja garīgo mūziku. Sanākušo vidū bija ne tikai latvieši, bet arī ārzemnieki

Paralēli Krusta ceļam Vecrīgā savs Krusta ceļš bija arī Sarkandaugavā esošajai Kristus Karaļa draudzei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti