VIDEO: Toms Grēviņš uzsācis jau trešo «Dod pieci!» labdarības skrējienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Svētdien, 19. decembrī, skrienošais dīdžejs Toms Grēviņš jau trešo reizi devās 42 kilometru garā skrējienā. Šoreiz distance tiek veikta Liepājā, pateicoties Izraēlas vēstniecības 10 000 eiro ziedojumam labdarības maratonam "Dod pieci!". Toms Grēviņš šogad, skrienot maratonus, nes "Dod pieci! 2021" vēsti uz Latvijas reģioniem, tādējādi ar kustību palīdzot tiem, kam tā ir ierobežota.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Arī pirms trešā labdarības skrējiena dīdžejs Toms Grēviņš sazvanījās ar “Dod pieci!” stikla studiju Doma laukumā, kur Elīna Baltskara un Linda Samsonova atskaņo par ziedojumiem izvēlētas dziesmas. Toms pastāstīja, ka atrodas Izraēlas draudzes nama pagalmā Liepājā, no kurienes uzsāks savu trešo skrējienu, kā arī aicināja skriet gribētājus viņam pievienoties.

“Labdarības maratonā “Dod pieci!” mēs katru gadu domājam, kā kļūt par labākiem cilvēkiem. Es par to šodien īpaši domāšu, skrienot nākamos 42 kilometrus. Paldies Izraēlai!” teica dīdžejs Toms Grēviņš.

Šī skrējiena ziedotāji ir Izraēlas vēstniecība, veltot labdarības maratonam “Dod pieci!” 10 000 eiro, tādējādi palīdzot padarīt pilnvērtīgāku to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem.

Izraēlas vēstniece Tomam Grēviņam atklāja, ka Izraēlas valstij ir ļoti stingra pārliecība, ka viņu vēstniecībām visā pasaulē ir jāiesaistās arī sociālajos projektos un jādod ieguldījums vietējai sabiedrībai:

"Jūdaismā ir ļoti spēcīgs princips, ko ebreju valodā sauc par tikkun olam. Tas nozīmē "labot pasauli". Tas var izklausīties ļoti lieli, bet patiesībā tas nozīmē, ka, ja mēs visi darām kaut ko mazu, kaut ko tādu, kas ir mūsu spēju robežās, lai palīdzētu citiem, mēs salabojam pasauli."

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Šogad ziedojumi tiks novirzīti, lai veidotu pilnvērtīgāku vidi cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau astoto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti