VIDEO: RPIVA studenti ar dejas performanci protestē pret akadēmijas likvidāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ap 40 Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studentu otrdien, 14.februārī, pulcējās pie valdības nama, lai ar dejas palīdzību pievērstu ministru uzmanību un lūgtu akadēmiju nepievienot Latvijas Universitātei.

Pēc gara deju priekšnesuma topošie deju un ritmikas skolotāji skandēja saukļus: "Mēs mīlam RPIVA!" un stāvēja ar plakātiem rokās: "Redziet", "Dzirdiet" un "Rokas nost no deju pedagogiem!".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Izglītības un zinātnes ministrijas plāns paredz akadēmiju likvidēt jau no nākamā mācību gada sākuma, bet esošajiem studentiem būtu jāizvēlas studijas turpināt kādā citā universitātē vai augstskolā. Protesta dalībnieki uzsvēra, ka viņi cer tapt sadzirdēti, jo RPIVA izvēlējušies tādēļ, ka vēlas absolvējot iegūt tās diplomu. Daļa studentu norādīja, ka pēc programmu pielīdzināšanas citās augstskolās viņiem būtu jāapgūst vēl citi papildu kursi īsākā laika termiņā, jo programmas pielīdzināt viens pret viens ar citu augstskolu piedāvājumu nevarot.

„Lai mūs sadzird! Lai mūs netaisās pievienot, jo mēs vēlamies mācīties RPIVA. Mēs to esam izvēlējušies, un mēs neredzam citas alternatīvas nevienā citā skolā,”

sacīja protesta dalībniece Kristīne.

„Negribas iet citur. Man ir palicis trešais kurss, vēl viens gads. Es esmu pazaudējis diezgan daudz laika. Ja man būtu jāmācās mūzika Latvijas Mūzikas akadēmijā, mani pārmestu pāris kursus atpakaļ, tāpēc, ka tās programmas nesakrīt. Tie priekšmeti, ko mēs esam mācījušies, liela daļa būtu bezjēdzīgi bijuši,” atzina RPIVA students Mārtiņš.

Studenti: Mēs vēlamies studēt RPIVA
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Studenti uzsvēra, ka „cerība mirst pēdējā” un viņi cer, ka RPIVA tomēr neapvienos ar Latvijas Universitāti.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei. Galīgais lēmums gan būs jāpieņem valdībai. Ministrija gan norāda uz nepieciešamību saglabāt reģionālās filiāles. 

Iebilstot pret šādu ieceri, RPIVA studenti un personāls devās protesta gājienā. Sašutumu par ministrija rīcību RPIVA reorganizācijas lietā izteica arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Tikmēr LTV raidījums "De facto" ziņo, ka RPIVA sabiedrības viedokļa mainīšanai par labu izglītības iestādes saglabāšanai jau iztērējusi 15 460 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti