VIDEO: «Rīgas konference 2022»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ikgadējais drošības un ārpolitikas forums “Rīgas konference 2022” notiek 21.– 22. oktobrī. Dalībniekiem būs iespējas dzirdēt uzrunas, kuras teiks NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos Baiba Braže, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks jautājumos par ekonomiku cilvēku labā Valdis Dombrovskis un NATO ģenerālsekretāra politikas plānošanas vadītāja Benedeta Berti.

Konferenci atklās Valsts prezidents Egils Levits un bijušais Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts, informēja konferences rīkotāji.  

Kopš 2006. gada konference kļuvusi par vienu no svarīgākajām diskusiju platformām par drošību un ārpolitiku Baltijas jūras reģionā. Vienlaikus norisinoties vairākām krīzēm, Eiropa un Eiropas lielvaras nonākušas krustcelēs. Diskusijas par nepieciešamību modificēt Austrumu partnerību kļūst arvien karstākas. Globālie loģistikas pakalpojumu sniedzēji, reģionālās lielvaras un valdības ir noraizējušās par pieaugošajiem izaicinājumiem pārtikas, enerģētikas un globālās tirdzniecības jomās.

Šie un daudzi citi būtiski elementi, kas nepieciešami globālajam mieram un drošības centieniem, kas vajadzīgi, lai to saglabātu, būs uzmanības centrā Rīgas konferencē, iegūstot jaunu svarīgumu.

Tādēļ starp visvairāk gaidītajiem dalībniekiem ir Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs, Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks Ihors Žovkva un Ukrainas Augstākās radas Ukrainas integrācijas Eiropas Savienībā komitejas priekšsēdētāja Ivanna Klimpuša-Cincadze.

 “Rīgas konferences 2022” pilna programma pieejama šeit.

Rīgas konferenci kopīgi organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO), Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, cieši sadarbojoties ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļu un Konrāda Adenauera fondu Baltijas valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti