Saeimas vēlēšanas

Vēlēšanas 2018. "Sarakstu līderu debates"

Saeimas vēlēšanas

Saeimas vēlēšanas 2018. Ziņu speciālizlaidums. Izvēlies nākotni!

Vēlēšanas 2018. Premjera amata kanditātu debates. Partija fokusā

VIDEO: Premjera amata kandidātu debates

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Priekšvēlēšanu laiks finiša taisnē, un LTV debatēs iztaujā astoņu populārāko partiju premjera amata kandidātus.

 

Aldis Gobzems, premjera amata kandidāts no partijas "KPV LV"

Latvijas politikā līdz šim nav darbojies. Profesionālā darbība saistīta ar tieslietām, savulaik bijis Maksātnespējas administrācijas direktors, ir zvērināts advokāts, pārstāv arī cietušos Zolitūdes traģēdijas lietā. Piedalās šajās Saeimas vēlēšanās, ir Rīgas apgabala sarakstā 38.numurs.

  Atpūšoties no darbiem, brīvajā laikā aizraujas ar fotografēšanu un kolekcionē antikvāras kameras:
 

“Vienreiz gadā es uztaisu kalendāru tā priekš sevis, priekš ģimenes. Un pie draugiem nonāk kādas fotogrāfijas. Un publiski viņas ir principā redzamas “Instagram”. Bet mani šobrīd visu laiku cenšas pierunāt kaut kādu izstādi uztaisīt… Nu, es saku, ka esmu tikai fotogrāfs - amatieris un daru to tikai sava prieka pēc. Man nav nepieciešama milzīga atzinība dēļ tā.”

 

Māris Kučinskis, premjera amata kandidāts no Zaļo un Zemnieku savienības

Šobrīd esošais Ministru prezidents startē arī Saeimas vēlēšanās kā pirmais numurs no Vidzemes apgabala. Politikā jau vairāk nekā 20 gadu. Politisko karjeru sācis Valmierā. Bijis šīs pilsētas domes priekšsēdētājs, vēlāk Saeimas deputāts, bijis arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs. Brīvajā laikā patīk uzspēlēt futbolu:

  “Mans vaļasprieks [futbols] bijis, jau pavisam mazam esot, gan ar aizrautību skatoties visas futbola spēles, gan katrā brīvā brīdī esot ar bumbu kopā, vēlākā etapā jau pavadot dēlu uz visām bērnu sacensībām, viņš diemžēl šobrīd tā kā pārtraucis, bet ar kaut kādiem divpadsmitgadīgiem es vēl varu spēlēt kā līdzīgs ar līdzīgu.

Komandas sporta veids, kas iemāca rēķināties ar citiem, ka tu neesi individuālists, jo tas ir svarīgi.”


Vjačeslavs Dombrovskis, premjera amata kandidāts no partijas “Saskaņa”

Uz politiskās skatuves viņš atgriežas pēc trīs gadu pārtraukuma un kandidē šajās vēlēšanās no partijas saraksta Rīgā kā pirmais numurs. Savu politisko karjeru sāka aptuveni pirms septiņiem gadiem. Bijis Saeimas deputāts, arī izglītības un arī ekonomikas ministrs.  

Ir ekonomists, bijis domnīcas “Certus” vadītājs, bet brīvajā laikā atpūšas, esot kopā ar ģimeni.

Sieva Raina, bērni: Stella, Evelīna un Artūrs. Suns - Boņa.   

  “Hobiju daudz, mēs nodarbojamies ar skrituļošanu, mēs braucam ar riteņiem, ziemas laikā mēs slēpojam, diezgan daudz kas. 

 

Tagad vasaras laikā mēs parasti dodamies šeit mežā, visi kopā, ar riteņiem, ar suni. Te netālu ir upe, kur sunim ļoti patīk peldēt. Vai nu arī dodamies uz pilsētu braukt ar riteņiem, vai nu arī tie, kas jau pietiekami spēcīgi kļuvuši, arī uz Jūrmalas pusi un atpakaļ. Daba, bērni, ģimene – tas ir tas, kas laikam visvairāk ielādē manas baterijas.”

 

Roberts Zīle, premjera amata kandidāts no Nacionālās apvienības

Šobrīd ir Eiroparlamenta deputāts, jau kopš 2004.gada. Politisko karjeru sāka līdz ar Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu. Bijis Rīgas domes deputāts, vēlāk Saeimas deputāts, finanšu ministrs, arī satiksmes ministrs un īpašo uzdevumu ministrs sadarbībai ar starptautiskajām finanšu institūcijām. Šajās Saeimas vēlēšanās nekandidē.

Brīvajā laikā spēlē ģitāru.

 “Šis ir hobijs, kas ir gājis tā sen manā dzīvē – ģitārspēlēšana, pamatā blūzu, nu jau cik gadus. Agrāk es spēlēju, līdz kādam 1986. gadam, arī džezu.

 

Jau vairākus gadus, kopš Briselē mēs izlēmām spēlēt blūzu, man ir ļoti patīkami ar visiem šiem cilvēkiem, jo tur ir kopēja aura un sajūta. Un tā kā blūzs lielā mērā balstās uz improvizāciju, tad jūs katru reizi sajūtaties tajā radīšanas procesā. Un tas ir kaut kas jauns un savādāks. Un milzīgs prieks, ja tas izdodas.

Nekas nevar atsvērt to sajūtu, kad jūs kopā ar draugiem un domubiedriem spēlējat mūziku.”

 

Artis Pabriks, premjera amata kandidāts no apvienības “Attīstībai/Par!”

Šobrīd Eiroparlamenta deputāts. Startē šajās Saeimas vēlēšanās Vidzemes apgabalā kā saraksta pirmais numurs. Savu politisko karjeru sāka aptuveni pirms divdesmit gadiem. Bijis ārlietu, kā arī aizsardzības ministrs un arī Saeimas deputāts. Atslodzi un enerģiju gūst, nodarbojoties ar karatē.

 “Okinavas karatē, ko es mācos no viena japāņu skolotāja, kuram tagad ir 80 gadu.

Interese ir ļoti ilgi, bet es nodarbojos tā reāli un nopietni kopš kaut kāda 1996. gada.

Tie ir man tādi ikdienas treniņi, kas īstenībā nozīmē dzīvesstils. Protams, ne jau katru dienu es tur stundām trenējos, bet es katru dienu cenšos kaut drusciņ kaut ko izdarīt.

Tu iemācies dzīves attieksmi, tu iemācies dzīvesveidu, tu iemācies saprast, kas ir svarīgāks, tu iemācies arī sabalansēt savas jūtas un emocijas. Un tas principā ļoti palīdz arī politikā.”

 

Edvards Smiltēns, premjera amata kandidāts no Latvijas Reģionu apvienības

Patlaban Saeimas deputāts. Kandidē 13. Saeimas vēlēšanās Vidzemes vēlēšanu apgabalā. Politikā sācis darboties 2009.gadā, esot Aigara Štokenberga palīgs.

Vēlāk viņš iestājies partijā "Vienotība" un arī pats kļuvis par deputātu.

Smiltēns bijis Zemkopības ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijasparlamentārais sekretārs.

Brīvajā laikā Smiltēns aizraujas ar basketbolu. "Tā ir vieta, kur atnāku, un ir citas domas galvā, nekā mans ikdienas darbs," stāsta Smiltēns.

Viņam komanda ir pats svarīgākais. "Visas svarīgākas lietas notikušas, kad esam kā viens kopums," viņš saka.

 

Krišjānis Kariņš, premjera amata kandidāts no partijas “Jaunā Vienotība”

Šobrīd Eiroparlamenta deputāts, kopš 2009.gada. Dzimis ASV, uz Latvijas pārcēlies 1994.gadā un bijis uzņēmējs. Savu politisko karjeru sāka 2002.gadā, kļuva par Saeimas deputātu, vēlāk bija arī ekonomikas ministrs.

 Šajās Saeimas vēlēšanās nekandidē. Brīvajā laikā un ikdienā bieži sastopams uz velosipēda.

 

"Es visbiežāk, ja tik negāž lietus vai nesnieg sniegs, pārvietojos ar divriteni. Tas ir ātrāk, tas ir patīkamāk. Un jāsaka tā – ja ir tāds sestdienas rīts, ka laiks ir labs, tad ar sievu un, ja arī kāds no bērniem grib, mēs ļoti labprāt izbraucam stundu, divas, trīs. Tas ir relaksējoši, skaitās veselīgi, bet galvenais, ka ir vienkārši patīkami.”

 

Jānis Bordāns, premjera amata kandidāts no Jaunās konservatīvās partijas

Šobrīd Rīgas domes deputāts. Startē Saeimas vēlēšanās no Vidzemes apgabala kā pirmais numurs. Savu politisko karjeru sāka jau 1989.gadā, darbojoties Tautas frontē. Bijis Saeimas deputāts, premjera padomnieks, kā arī premjera parlamentārais sekretārs, arī tieslietu ministrs. Iedvesmu bieži gūstot Turaidas Dainu kalnā.   

 “Es domāju, šeit ir tāda laba aura, cilvēki labi jūtas.. Es vienmēr esmu labi juties, uz šejieni atbraucot. Tagad ir arī rudens, zelta rudens latviešiem saistās ar Siguldu un Vidzemi vispār. Tās ir manas sajūtas.
 

Mēs varam atrast šeit dažādus simbolus – pa kreisi te ir cietoksnis, pils. Tas ir bruņinieciskums, kārtība. Te ir Dainu kalns, kas simbolizē piederību latviskai kultūrai, latviskai videi vispār. Un brīvība – te patiešām var just to brīvības garu – Turaidas rozes stāsts, tas to ietver.

Šeit es jūtos kā Latvijā.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti