Panorāma

Valdība varētu krist pēc budžeta apstiprināšanas

Panorāma

Klusē par riskiem "airBaltic" investora izvēlē

Dzintara Zaķa aizstāvji

VIDEO: Kāpēc Zaķi neizslēdza no frakcijas - skaidro «Vienotības» deputāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

"Dzintars Zaķis Latgalei ir daudz devis" - tā norāda “Vienotības” deputāte Janīna Kursīte – viena no tiem partijas biedriem, kuri trešdien, 4.novembrī, balsoja pret Zaķa izslēgšanu no “Vienotības” Saeimas frakcijas. Kopumā Latvijas Televīzijas raidījuma "Panorāma" aptaujātie "Vienotības" deputāti visai izvairīgi skaidroja savu lēmumu balsojumā saistībā ar balsu pirkšanas skandālā iesaistītā Zaķa nākotni "Vienotības" Saeimas frakcijā.              

Jau vēstīts, ka 12 “Vienotības” deputāti trešdien balsoja par Zaķa aiziešanu no frakcijas un tikai deviņi bija pret. Zaķa izslēgšanai no "Vienotības" Saeimas pietrūka divu balsu. Tas tādēļ, ka, pēc “Vienotības” statūtiem, par šāda lēmuma pieņemšanu jānobalso vismaz divām trešdaļām balsojuma dalībnieku.

"Vienotības" Saeimas frakcijas deputāts Romualds Ražuks atklāja, ka balsojis pret Zaķa izslēgšanu no frakcijas. "Es uzskatu, ka deputātiem jāstrādā frakcijās, 11. Saeimā no Reformu partijas izstājušies absolūti nevarēja normāli strādāt un saņemt informāciju, un tas izpaudās debatēs Saeimā," tā savu lēmumu skaidroja Ražuks.

"Protams, ka neizslēgt no frakcijas. (..) Tādēļ, ka Latgalē viņš ir lielu pienesumu devis, jo Latgalē "Vienotībai" nekad nav bijis tik daudz balsu, un to, ka kaut kādas tiesas ir pierādījušas divu vai trīs balsu pirkšanu, un viņam ir bijuši 4500 plusiņu, nu, piedodiet man," teica Kursīte.

"Vienotības" Saeimas frakcijas deputāts Inesis Boķis atklājis, ka balsojis gan par Zaķa, gan par Veiko Spolīša palikšanu "Vienotības" Saeimas frakcijā. "Jo laiks ir nopietns, valsts un Saeimas lietas ir nopietnas, un es uzskatu, ka frakcijai jāpaliek 23 cilvēku sastāvā," teica Boķis.

Spolītis atzina, ka viņš balsojis par savu palikšanu "Vienotības" Saeimas frakcijā. "Es nobalsoju par savu palikšanu un, ja nemaldos, es… es tagad neatceros, kā bija ar Zaķi. (..) Tiešām. Tas bija slēgtais balsojums. (..) Tāpēc mēs sakām, ja slēgtais balsojums, viņš paliek slēgts," teica Spolītis.

"Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Upenieks neatklāja, kā viņš balsojis jautājumā par Zaķa nākotni partijas Saeimas frakcijā, jo balsojums bijis slēgts. "Nu, ja jau slēgts, tad slēgts  (..) Mēs vienojāmies, esam vienojušies, ka aizklāts, cienot reglamentu, cienot kolēģus…" teica Upenieks.

Savukārt pats Zaķis neatklāja, vai pats piedalījies balsojumā par viņa izslēgšanu no frakcijas. "Jautājums bija slēgts, neticēsiet," teica Zaķis. Vēlreiz jautāts, vai viņš piedalījies balsojumā, deputāts noteica: "Bet slēgts balsojums, līst iekšā slēgtajā balsojumā, tas man liekas ir drusciņ pāri kaut kādu loģiku, pareizi?"

Uz norādi, ka daļa kolēģu atklājuši savu balsojumu, Zaķis attrauca: "Nepareizi darīja, slēgtais balsojums".

Jau ziņots, ka, lai arī Zaķis paziņoja par izstāšanos no “Vienotības”, viņš turpinās darbu partijas Saeimas frakcijā, tāpat kā iepriekš partiju pametušais Spolītis, jo frakcija trešdien, 4.novembrī, balsoja par abu izslēgšanu.

Iepriekš izskanēja, ka “Vienotība” varētu izslēgt no frakcijas Zaķi un pārrunāt Spolīša darbību. Zaķis paziņoja par izstāšanos no partijas pēc tam, kad kļuva zināms par pirmo spēkā stājušos spriedumu saistībā ar balsu pirkšanu Latgalē par labu Zaķim.

Savukārt Spolītis pirms deputāta mandāta apstiprināšanas tika pieķerts dzērumā pie stūres, bet administratīvo arestu izcieta, jau būdams deputāts, un  izstājās no "Vienotības", tomēr nenolika deputāta mandātu un turpina darboties arī partijas Saeimas frakcijā.

Tāpat ziņots, ka bez balsu pirkšanas lietas, kurā spriedums ir stājies spēkā, Rēzeknes tiesa skata vēl divus kriminālprocesus par vēlētāju uzpirkšanu par plusiņu Zaķim. Savukārt Cēsu rajona tiesā tiek izmeklēta divu vēlētājiem pilnu autobusu no Madonas un Ērgļiem nosūtīšana ar šādu uzdevumu uz iecirkņiem Latgalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti