VIDEO: Diskusija par Latvijas sabiedrības atbalstu Baltkrievijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Laikmetīgās mākslas festivāla "Survival Kit 11" ietvaros, sadarbībā ar brīvprātīgo palīdzības kustību #vieglipalīdzēt, 2. oktobrī plkst. 18.00 norisināsies publiska diskusija “Priekš kam? Latvijas atbalsts Baltkrievijai”. Tai varēja sekot līdzi arī interneta tiešraidē LSM.lv.

Kopš šī gada 9. augusta vairākas Latvijas nevalstiskās organizācijas un brīvprātīgie sniedz atbalstu Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai cīņā pret valsts iestāžu vardarbību, organizējot ziedojumu vākšanu un finanšu novirzīšanu pilsoniskajai sabiedrībai Baltkrievijā, nodrošinot nepārtrauktu ziņu tulkošanu latviešu valodā, koordinējot protestos cietušo uzņemšanu ārstēšanai un veicot citas krīzes apstākļu darbības Latvijā un Baltkrievijā. 

Ir pagājušas 50 dienas kopš pirmā atbalsta sniegšanas mūsu kaimiņvalsts demokratizācijas procesā, un dažādu Latvijas nevalstisko organizāciju pārstāvji un atbalsta sniedzēji Latvijā pirmo reizi publiski dalīsies ar iespaidiem, padarīto un centīsies rast atbildes – kāpēc Latvijas sabiedrībai jāatbalsta Baltkrievijas iedzīvotāju cīņa par demokrātiskām vēlēšanām?

Diskusijā piedalījās:

  • Inese Vaivare, brīvprātīgās palīdzības kustības #vieglipalīdzēt koordinatore,
  • Egils Grasmanis, patvēruma meklētāju un praktiskās palīdzības brīvprātīgais,
  • Zanda Kalniņa-Lukaševica, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre,
  • brīvprātīgie Madara Meļņika un Reinis Pozņaks.

Diskusiju vadīja Latvijas Radio1 kultūras žurnālists un dzejnieks Toms Treibergs. 

Diskusija tika rīkota festivāla laikmetīgās mākslas festivāla "Survival Kit 11" ietvaros, kura publiskā programma tiek īstenota sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā.

Vienpadsmitā festivāla tēma ir “Būt drošībā ir bīstami” ("Being safe is scary”) un tā kuratore ir Katja Krupeņņikova. ''Survival Kit'' skatāms vēl tikai līdz 4. oktobrim Rīgā, bijušajā Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkā Tērbatas ielā 75.

Festivālu organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC), kas ir viena no vadošajām nevalstiskajām institūcijām, kas veicina un atbalsta Latvijas laikmetīgās mākslas attīstību. Īstenojot starptautiska un nacionāla mēroga mākslas notikumus, LLMC mērķis ir izglītot un iesaistīt Latvijas sabiedrību kultūras daudzveidības, iekļaujošas sabiedrības, iecietības un kritiskas domas nozīmes izpratnē. Institūcija nodarbojas ar pētniecību, jaunu darbu producēšanu un laikmetīgās mākslas arhīva veidošanu un uzturēšanu.

Brīvprātīgo palīdzības kustība #vieglipalīdzēt sākotnēji tika veidota kā brīvprātīgo palīdzības tīkls Covid-19 krīzes situācijā nonākušajiem, tai skaitā nodrošinot pārtikas piegādes pašizolācijā vai karantīnā esošajiem līdzcilvēkiem. Kopš darbības uzsākšanas #paliecmājās ar plašu valsts, nevalstisko organizāciju un komerciālo partneru atbalstu ir strauji izaugusi par Latvijas mēroga brīvprātīgo kustību, kas sniedz palīdzību krīzē nonākušiem cilvēkiem.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti