Pusdiena

Pusdiena 13.07.2016

Pusdiena

Koalīcijas partijām atšķiras viedokļi par četru KNAB darbinieku atlaišanu

VID ģenerāldirektoru meklē starp ierēdņiem, uzrunāti Valsts kases un PTAC vadītāji

VID šefa amatam uzrunāts arī Valsts kases pārvaldnieks un PTAC vadītāja

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 10 mēnešiem.

Laikā, kamēr vēl noritēja atklātais konkurss uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietu, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) uzrunājusi ne tikai vairākus augstus amatus ieņemošus cilvēkus no valsts pārvaldes, bet arī banku sektorā un auditorkompānijās strādājošos.

Starp valsts pārvaldē strādājošajiem, kas mudināti apsvērt iespēju uzņemties VID vadību, ir ne tikai Valsts vides dienesta (VVD) vadītāja Inga Koļegova, bet arī Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš un Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Vītoliņa.

Koncentrējas uz valsts pārvaldi

Pēc tam, kad pirmais atklātais konkurss uz Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatu cieta neveiksmi, finanšu ministre Reizniece-Ozola potenciālo kandidātu meklējumos pievērsusies valsts pārvaldei. To pati ministre ceturtdien, 14.jūijā, apstiprināja Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma".

"Protams, loģiski būtu sludināt atkārtotu konkursu, taču prātīgi būtu – pirms to darīt, paskatīties, vai ierēdņu vidū ir kāds labs kandidāts,” teica ministre, norādot, ka šīs nedēļas laikā plānots uzrunāt vairākus cilvēkus.

Par vienu no plusiem, izraugoties VID ģenerāldirektoru no civildienestā jau strādājošo vidus, finanšu ministre min apsvērumu, ka šādā gadījumā būtu iespējams iztikt bez atkārtota konkursa izsludināšanas.

"Šobrīd es koncentrējos tomēr uz valsts pārvaldi.

Jo kur ir priekšrocība ierēdņiem? Viņus var pārcelt bez konkursa rīkošanas. Ja tie ir cilvēki no komercsektora, tad būtu jāizvēlas konkursa kārtībā," teica ministre.

Vītoliņa atteikusies kandidēt

Saskaņā ar Latvijas Radio rīcībā esošo informāciju, starp valsts iestāžu vadītājiem, kas mudināti apdomāt iespēju ieņemt ietekmīgo VID ģenerāldirektora amatu, ir Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš un PTAC direktore Baiba Vītoliņa. Viņa gan no kandidēšanas esot atteikusies.

VVD vadītāja Inga Koļegova patlaban ir atvaļinājumā un noteiktu atbildi uz piedāvājumu kļūt par VID  ģenerāldirektori vēl nav sniegusi.

Jau vairākus mēnešus izskan pieņēmumi, ka par jauno VID vadītāju varētu kļūt finanšu ministres padomnieks, bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs. Viņš pats to noliedz, norādot, ka viņam ir saistošs pašreizējais darbs pie valsts budžeta un nodokļu stratēģijas.

"Man šobrīd ir interesanti tas, ko es šobrīd daru. Nevienu brīdi nebija varianta, ka es varētu uz turieni [VID] aiziet. Nebija arī ne piedāvājuma, ne iniciatīvas, ka es varētu pieteikties kaut ko tādu darīt," teica Spiridonovs.

Interesi par iespēju ieņemt VID ģenerāldirektora amatu noliegusi arī Dace Pelēkā, kas par dienesta vadītāja pienākumu izpildītāju tika iecelta pēc tam, kad atlūgumu iesniedza Ināra Pētersone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti