VID nekonstatē pārkāpumus darbinieka rīcībā, pagrūstot žurnālistu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 10 mēnešiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes (FPP) amatpersona rīkojusies likuma ietvaros, cenšoties nepieļaut kriminālprocesā neiesaistītu personas – Pirmā Baltijas kanāla žurnālista - iekļūšanu tiesas sankcionētai kratīšanai pakļautajās telpās. Tā pēc dienesta pārbaudes secinājis VID.

Dienesta pārbaude par Pirmā Baltijas kanāla žurnālista un Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas konfliktu pabeigta piektdien. Dienesta pārbaudē esot izvērtēti visi VID rīcībā esošie pierādījumi, tai skaitā arī telpu īpašnieka videonovērošanas kamerās fiksētie ieraksti no žurnālista ierašanās brīža.

„Tika konstatēts, ka PBK publiskotais video materiāls atspoguļo VID FPP amatpersonas un žurnālista incidenta beigu stadiju. Noskaidrots, ka Finanšu policijas pārvaldes amatpersona rīkojusies likuma ietvaros, cenšoties korekti nepieļaut kriminālprocesā neiesaistītu personu iekļūšanu tiesas sankcionētai kratīšanai pakļautajās telpās. FPP darbinieka rīcībā pārkāpumi nav konstatēti, kā arī minētajai amatpersonai iepriekš disciplinārpārkāpumi septiņpadsmit gadu laikā strādājot VID nav bijuši, līdz ar to pieņemts lēmums par dienesta pārbaudes izbeigšanu,” norādīts VID izplatītajā paziņojumā medijiem.

VID arī skaidroja, ka Kriminālprocesa likums nepieļauj nepiederošu personu atrašanos kratīšanas objektā, kas PBK žurnālistam esot ticis vairākkārtīgi izskaidrots.

Jau ziņots, ka saistībā ar šo lietu Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) kategoriski nosodīja vardarbīgo žurnālista darba traucēšanu, kas tika vērsta pret televīzijas kanāla „PBK” ziņu reportieri Alekseju Dundu, un aicina nekavējoties izmeklēt uzbrukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti