Panorāma

Vai Latvijā ir dabas katastrofa?

Panorāma

Cik bērniem jābūt sākumskolas klasēs?

Steidz iesniegt ienākumu deklarācijas

VID klientu centros atkal rindas - steidz iesniegt ienākumu deklarācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) klientu centri atkal ir pārpildīti -  līdzīgi kā šogad martā, kad sākās gada ienākumu deklarāciju iesniegšana par iepriekšējo gadu.  Interese par deklarāciju iesniegšanu pieaugusi, jo šis bija pirmais gads, kad varēja atgūt naudu arī no diferencētā neapliekamā minimuma.     

Ienākumu deklarāciju iesniedzēju skaits šajā gadā ir ievērojami lielāks nekā citus gadus, un daudzi steidz savu deklarāciju iesniegt šī gada pēdējās dienās. Valsts ieņēmumu dienesta centrālajā ēkā rindā jāgaida vairāk nekā divas stundas.

Tā kā cilvēki cer paspēt līdz gada beigām, daļa rindā savu kārtu tā arī nesagaida un nāk atkārtoti.

“Man izdevās pagājušajā gadā apmēram ap svētku laiku [iesniegt deklarāciju], kad te bezmaz vai tukšs bija, nebija tautas. Es biju pārsteigta, atklāti sakot,” rindas komentēja deklarācijas iesniedzēja Valtrauta.

VID darbinieki atnākušajiem skaidro, ka steigai iesniegt deklarāciju tieši šajās dienās  nav pamata.

To var izdarīt trīs gadu laikā, jebkurā citā mēnesī un dienā. Tāpat no stāvēšanas rindā var izvairīties, aizpildot deklarāciju elektroniskās deklarēšanas sistēmā, ja ir tāda iespēja.

Diferencētā neapliekamā minimuma dēļ deklarāciju iesniedzēju skaits šogad ir uz pusi lielāks. Iespēja atgūt ar to saistīto naudu attiecas uz visim, kuru ienākumi bijuši līdz 1000 eiro mēnesī. Un, jo mazāki ienākumi, jo vairāk naudas no valsts var saņemt.

VID jau veicis atmaksu gandrīz 52 miljonu eiro apmērā  gandrīz 350 000 deklarāciju iesniedzēju. Aptuveni 90 000 cilvēku šo iespēju vēl nav izmantojuši.

Līdzīgi, sākot no nākamā gada marta, naudu varēs atgūt arī par 2017. gadu. Taču jau nākamajā gadā nodokļu reformas rezultātā sistēma atkal būs cita. Neapliekamais minimums joprojām būs diferencēts, taču to aprēķinās katram individuāli, ņemot vērā iepriekšējo gadu ienākumus, un algai piemēros uzreiz, nevis pēc gada.

“Cilvēks to izjutīs mēneša ietvaros, tas varbūt ir mainīts arī ar nolūku, lai nebūtu jāgaida gads cilvēkiem, kuriem ir mazāki ienākumi. Viņiem uzreiz varēs piemērot lielāku neapliekamo minimumu, bet šis minimums tiks pārskatīts divas reizes gadā,” atgādināja VID Nodokļu pārvaldes Fizisko personu deklarāciju uzskaites daļas vadītāja Dace Ķirse-Ķirša.

Deklarācijas, gadam beidzoties, gan joprojām būs jāiesniedz, jo ienākumi var atšķirties no prognozētā. Turklāt var izrādīties, ka izveidojusies nevis nodokļu pārmaksa un iespēja naudu atgūt, bet  nodokļu parāds.

Valsts ieņēmumu dienestā gan norāda, ka tieši tādēļ tiks veikts pārrēķins reizi pusgadā, lai maksājumus izlīdzinātu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti