VID izmeklē Jēkabpils domniekam Gavrilovam piederoša uzņēmuma iespējamās nelikumības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šogad februārī uzsāka kriminālprocesu par būvniecības nozares uzņēmumā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksu, izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā. Uzņēmuma amatpersona ir Jēkabpils pilsētas domes deputāts Andrejs Gavrilovs (“Saskaņa”), kura uzņēmums vairāku gadu garumā regulāri piedalījās un uzvarēja pašvaldību rīkotajos iepirkumos, liecina LTV rīcībā esošā informācija.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš
00:00 / 01:03
Lejuplādēt

Neminot vārdus VID informēja, ka Nodokļu un muitas policijas pārvalde maijā Rīgā, Ikšķilē un Jēkabpilī veica astoņas kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto uzņēmumu un personu juridiskajās adresēs, birojos, personu dzīves vietās un automobiļos.

Kratīšanu laikā atrasta un izņemta skaidra nauda, grāmatvedības dokumenti, algu izmaksu saraksti, mobilie telefoni, datori, datu nesēji, zibatmiņas, pierakstu klades, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti. Tie tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka uzņēmums no 2019. gada janvāra līdz 2021. gada aprīlim grāmatvedības reģistros nav pilnā apmērā uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algas daļu darba ņēmējiem ir izmaksājis skaidrā naudā ievērojamā apmērā. Uzņēmums ir arī izvairījies no nodokļu nomaksas vairāk nekā 148 000 eiro apmērā un

legalizējis noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus vairāk nekā 153 000 eiro apmērā, informēja VID.

Uzņēmumā kopā tika nodarbināti vairāk nekā 70 darbinieki.

Kriminālprocess uzsākts par darba samaksas noteikumu pārkāpšanu (Krimināllikuma 217.1 pants), izvairīšanos no nodokļu (218. panta otrā daļa) un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu (195. panta trešā daļa).

Viena persona ir atzīta par aizdomās turēto.

Personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, kā arī uzlikti aresti aizdomās turētās personas nekustamajiem īpašumiem un uzņēmuma kapitāldaļām.

"Veicot izmeklēšanas procesu, mēs sapratām, ka persona, kas ir iespējams izplānojusi un arī izdarījusi šo noziedzīgo nodarījumu, ir kādas pašvaldības deputāts," Latvijas Radio pastāstīja VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

LTV zināms, ka

lietā minētais domnieks ir Jēkabpils domes deputāts Andrejs Gavrilovs.

Gavrilova vadītais būvniecības uzņēmums SIA „Erbauer group” vairāku gadu garumā regulāri piedalījās un uzvarēja pašvaldību rīkotajos iepirkumos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti