VID: Cukura un eļļas tirgotāju PVN shēmā garām valsts makam aizslīd 7 miljoni eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde pārtraukusi grupējuma darbību, kas valsts budžetam nodarījis zaudējumus septiņu miljonu eiro apmērā. Izmeklēšanā veiktas 34 kratīšanas un par aizdomās turamajām atzītas divas personas, informēja VID.

VID Finanšu policijas pārvalde 2017.gada oktobra nogalē sāka kriminālprocesu pret organizētu noziedzīgo grupējumu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu laikā no 2016.gada janvāra līdz 2017.gada augustam.

Noziedzīgais grupējums nodarbojās ar pārtikas produktu – cukura un eļļas – vairumtirdzniecību.

Noziedzīgais grupējums organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. Lai samazinātu valsts budžetā maksājamo pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas klienti savās PVN atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma nodokļu maksājumu apmēru, norāda VID.

Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji noskaidroja, ka grupējumu veidoja vairākas personas, no kurām divām piemērots aizdomās turamo statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Viena no minētajām personām – organizators – jau iepriekš ir nonākusi VID Finanšu policijas redzeslokā par līdzīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Savukārt otra persona, kam piemērots aizdomās turamās personas statuss, iepriekš bijusi tiesāta par citu smagu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu un sodīta ar reālu brīvības atņemšanu.

Noziedzīgajā shēmā bija iesaistīti pieci reāli strādājoši uzņēmumi un vairāk nekā desmit uzņēmumi ar fiktīva uzņēmuma pazīmēm.

Tāpat, lai mainītu preču piederību un finanšu līdzekļu izcelsmi, shēmās tika izmantoti arī Lietuvā, Igaunijā un Polijā reģistrēti uzņēmumi.

Kriminālprocesā veiktas 34 kratīšanas shēmā iesaistīto personu dzīvesvietās, automobiļos un birojos Rīgā, Līvānos, Aizkrauklē, Ķekavā un Rīgas rajonā.

Kratīšanu laikā VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji izņēma kriminālprocesā nozīmīgus pierādījumus: mobilos telefonus, dokumentus, datorus, elektroniskos datu nesējus, kodu kalkulatorus. Tāpat kratīšanu laikā tika izņemti finanšu līdzekļi aptuveni 39 tūkstošu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti