VID atklāj «aplokšņu» algu izmaksu ēdināšanas uzņēmumā ar 19 darbiniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par "aplokšņu" algu izmaksu uzņēmumā, kas nodarbojās ar sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu. Uzņēmumā kopā strādāja 19 darbinieki, informēja VID.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka uzņēmums laikā no 2020. gada oktobra līdz šim brīdim grāmatvedības uzskaitē nav pilnā apmērā uzrādījis darbiniekiem izmaksāto darba samaksu, kā arī noskaidrots, ka grāmatvedības uzskaitē nenorādītā alga darbiniekiem izmaksāta skaidrā naudā.

Uzņēmumā kopā tika nodarbināti 19 darbinieki.

Valstij nodarītos zaudējumus nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu dēļ skaidros izmeklēšanā, informēja VID.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2022. gada martā Rīgā, Ogres novadā un Ķekavas novadā veica 11 kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, automobiļos un uzņēmuma valdes locekļa dzīvesvietā. To laikā atrasta un izņemta skaidra nauda 2800 eiro apmērā, darba laika uzskaites tabulas, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti izmeklēšanā.

"VID aicina iedzīvotājus ziņot par gadījumiem, kad tiek izmaksātas "aplokšņu" algas, zvanot uz VID bezmaksas anonīmo uzticības tālruni +371 80009070 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected]," norādīja dienestā.

"Aicinām iedzīvotājus apzināties, ka "aplokšņu" algu gadījumā par viņiem netiek veiktas sociālās iemaksas un tas negatīvi ietekmē viņu iespējas nākotnē saņemt vecuma pensiju, kā arī citus valstī noteiktos sociālos pakalpojumus," skaidroja VID.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti