Rīta Panorāma

Baltijas jūras reģiona valstu dizains izstādē "Roundabout Baltic"

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Jolantu Borīti

Intervija ar Augstākās izglītības padomes priekšsēdētāju Jāni Vētru

Vētra: RPIVA likvidē Latvijas Universitātes glābšanai; nākamās var būt reģionu augstskolas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēlas likvidēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), lai trūkstošos resursus varētu novirzīt Latvijas Universitātes attīstībai.

Vētra intervijā LTV “Rīta panorāmai” sacīja, ka IZM iecere nav vis RPIVA reorganizācija, bet gan likvidācija, kuras rezultātā Latvijas izglītības sistēma ies unifikācijas virzienā, jo būs mazāks piedāvājums.   

Viņš norādīja, ka galvenais likvidācijas pamatojums ir resursu trūkums, un fundamentālais iemesls – Latvijas Universitātes attīstībai nepieciešamie resursi – gan studenti, gan mācībspēki, gan nauda.

Vētra atzina, ka juridiski resursu trūkums varētu būt pamatojums, bet tad pastāv iespēja, ka nākamajām likvidējamo sarakstā jābūt reģionālajām augstskolām, jo ir jātaupa resursi, lai saglābtu kodolu, kas ir LU.  

Vētra pastāstīja, ka Augstākās izglītības padome par RPIVA reorganizācijas plāniem vēl tikai saņēma informāciju un analizēs likvidācijas pamatojumu.  

Tikmēr Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) pārstāvji trešdien, 25.janvārī, dosies gājienā, lai iesniegtu aptuveni 4000 akadēmijas atbalstītāju parakstu gan valdībai, gan Izglītības ministrijai, gan Saeimai, LTV “Rīta panorāmai” sacīja RPIVA rektore Daina Voita.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Parakstus plānots iesniegt, lai parādītu sabiedrības atbalstu augstskolai, un tā ir pirmā akcija. Ja valdība nereaģēs uz šo akadēmijas atbalstītāju vēstuli, tad nākamais solis būs vēstules nosūtīšana atbildīgajām Eiropas institūcijām, norādīja Voita.

Viņa arī uzsvēra, ka augstskolas reformai būtu jānotiek pēc plāna, taču RPIVA uzskata, ka Izglītības ministrijai šāda plāna nav.

Jau ziņots, ka IZM ir nolēmusi ar 2017.gada augustu reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei (LU). Ministrijā norāda, ka tas nepieciešams, lai veiktu resursu koncentrāciju un panāktu iespējami efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība") intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" solīja, ka visas astoņas RPIVA reģionālās filiāles tiks saglabātas un visi pasniedzēji pāries darbā LU.

Ministrs norādīja, ka tad, kad aptuveni 2019.gadā sāksies studiju programmu konsolidācija, konkursos uz pasniedzēju amata vietām varēs piedalīties kā LU, tā arī pašreizējie RPIVA mācībspēki, tātad būs "veselīga un draudzīga konkurence". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti