Veselības pakalpojumu sniedzēji varēs izrakstīt elektroniskās VID reģistrētās kvītis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 11 mēnešiem.

Jau pērn valdība grozīja noteikumus, atzīstot jaunu norēķinu dokumentu par sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem – elektroniski sagatavotu Valsts ieņēmumu dienestā (VID)  reģistrētu kvīti. Šobrīd šo sistēmu izmanto 98 uzņēmumi, kas pārsvarā ir lieli tirgus dalībnieki un tādēļ aptver plašu pacientu loku. Elektroniskā kvīts ir kases čekam vai papīra kvītij līdzvērtīgs maksājuma apliecinājums.

Veselības pakalpojumu sniedzējiem tas atvieglo darbu un ļauj samazināt kases aparātu apkalpošanas izmaksas, savukārt pacientiem tas samazina Valsts ieņēmumu dienestā iesniedzamo dokumentu apjomu attaisnoto izdevumu atmaksai, jo pacienta piekrišanas gadījumā elektroniskā kvīts automātiski tiks nosūtīta ieņēmumu dienestam.

Ieva Jaunzeme: Par elektroniskajām kvītīm veselības aprūpē
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

“Cits slimo vairāk, cits mazāk, bet katru gadu gada beigās tā „darīšanās” ar čekiem ir ļoti mokoša. Jā, VID jau ir izstrādājis aplikāciju, jūs varat nofotografēt un aizsūtīt, bet kāpēc lai viņa visa [informācija] nebūtu vienuviet, manā e-pastā. Tāpēc mēs izdomājām šo risinājumu, to ieviesām, jo tas sakārto mūsu ikdienu, mūsu dokumentus,” skaidroja Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

“Šis ir mazs pirmais solis uz elektroniskiem norēķiniem, par kuriem VID domā un ir sniedzis priekšlikumus Finanšu ministrijā par vienotas platformas izstrādi, kur katram nebūtu jāveido pārskati. Ja mēs varētu tos saņemt 24/7 „onlainā”, tas būtu tas, kā mēs redzam kases sistēmu un norēķinu dokumentu attīstību, ka mēs iegūstam informāciju uzreiz,” norādīja Jaunzeme.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti