Veselības ministrs Belēvičs atbalsta pacientu šķirošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (Zaļo un zemnieku savienība) nav gatavs kameras priekšā aizstāvēt viņa vadītās ministrijas sagatavoto jauno eksperimentu rindu mazināšanai. Taču rakstiskā atbildē ministrs pauda atbalstu iecerētajai pacientu šķirošanai.

Par Veselības ministrijas (VM) gatavoto rindu mazināšanas plānu svētdien, 21.februārī, vēstīja raidījums “De facto”. Plāns paredz pacientu dalīšanu "neatliekamajos" un pārējos, kuriem ārsta vizīti var nākties gaidīt vēl ilgāk. Noteikumi, kuriem jāstājas spēkā pēc četriem mēnešiem, klusi pieņemti ap Ziemassvētkiem.

Ministrs VM plānus bija gatavs komentēt vien rakstiski. Jautāts, vai atbalsta pacientu dalīšanu un kāpēc, Belēvičs norādīja: "Jā, jo ierobežota finansējuma apstākļos akūtiem pacientiem ir jādod priekšroka valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai." Tas, kuri ir "neatliekamie" pacienti, būs ārstējoša ģimenes ārsta ziņā, izvērtējot pacienta veselības stāvokli.

Ministrs atzīmēja, ka pacientu rindas šīe jaunie noteikumi nesamazinās, bet ļaus saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus prioritāri tiem pacientiem, kam tie ir akūti nepieciešami.

Savukārt, taujāts, vai tas saskan ar deklarēto, ka iedzīvotājiem jārūpējas par savu veselību un jāveic profilaktiskās apskates, ministrs atbildēja: "Rindu organizēšana uz plānveida veselības aprūpes pakalpojumiem nekādā gadījumā neizslēdz profilaktiskās apskates, ko nodrošina ģimenes ārsts."

Jāatzīmē, ka Nacionālais veselības dienests pagaidām nevar pateikt, kā būtu jāmainās gaidīšanas laikam pēc pacientu sadalīšanas nosacīti ātrajā un lēnajā rindā. Nav arī aprēķinu, cik daudz papildu naudas būtu jāpiešķir prioritāro pacientu izmeklēšanai.

Savukārt "De facto" aptaujātie mediķi ieceri kritizēja, norādot, ka tā ir “kara laika metode” un ka šāda pacientu dalīšana varētu vairot akūto gadījumu skaitu.

Jau ziņots: kamēr pacienti grūstās pie poliklīniku durvīm un mēģina tikt pie izmeklējumiem par valsts naudu, VM sagatavojusi jaunu eksperimentu rindu mazināšanai. Tiesa, tas gan nozīmē, ka dažiem ārsta vizīti var nākties gaidīt vēl ilgāk. Turklāt tā vairs nav tikai iecere, bet noteikumi, kas izmainīti un pieņemti Ziemassvētku nedēļā un stāsies spēkā pēc četriem mēnešiem – 1.jūlijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti