Panorāma

Rosina NĪN atlaidi noteikt pēc deklarēto cilvēku skaita

Panorāma

Policija atklāj 16 gadu senu noziegumu

Vērtēs homeopātijas spēju ārstēt vēzi

Vērtēs homeopātijas spēju ārstēt vēzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 5 mēnešiem.

Veselības ministrija (VM) publiskojusi plānu, kā tuvākajos gados uzlabot onkoloģisko saslimšanu agrīnu diagnostiku un ārstēšanu. Trīs gados šim nolūkam paredzēti vairāk nekā 20 miljoni eiro. Sabiedrības interesi izraisījis fakts, ka plānā iekļauta arī iecere izvērtēt alternatīvu ārstniecības metožu efektivitāti vēža ārstēšanā.

Homeopātija ir alternatīvs ārstniecības veids, kurā izmanto dabas izcelsmes preparātus. Tās pamatā ir uzskats, ka tas pats zāļu līdzeklis, kas lielās devās rada slimības simptomus, ļoti atšķaidīts, tos ārstē. Savukārt antroposofā ārstniecība izmanto gan mūsdienu medicīnas sasniegumus, gan ņem vērā izmaiņas pacienta fiziskajā ķermenī, astrālajā un garīgajā personības līmenī.

VM nule publiskotajā plānā par pakalpojumu uzlabošanu onkoloģijas pacientiem paredzēts izvērtēt arī šo abu ārstniecības veidu iespējas.

Homeopāte Inguna Vecvagare stāsta, ka jau šobrīd onkoloģijas pacienti nav retums viņas kabinetā.

"Šobrīd mums ar likumu ir noteikts, ka onkoloģiskos pacientus ārstē tikai onkologs. Bet homeopātija kā komplimentāra metode var sniegt būtisku ieguldījumu šo pacientu ārstēšanā. Ir apdegumi pēc starošanas, ir dažādas reakcijas pēc ķīmijterapijas, cilvēkiem ir jāsakārto organisms, viņiem ir jāatgūst spēki. Milzīgs darba lauks homeopātijai ļoti daudzos gadījumos," uzskata Vecvagare.

Bērnu slimnīcas onkologi ir diplomātiski. Viņi ļoti priecāsies par jebkuru jaunu ārstēšanas metodi, taču ar nosacījumu, ka tās efektivitāte ir klīniski pierādīta.

Pašreiz nevienā no starptautiski apstiprinātiem ārstēšanas protokoliem homeopātija nav iekļauta. Bet protokola ievērošana ir ļoti būtiska, skaidro slimnīcā.

"Ir noteiktas devas noteiktā laikā un noteikta medikamentu secība, kas ir jāievēro bērna ārstēšanā. Ja gadījumā tiek paralēli lietoti kādi citi līdzekļi, tas var radīt neplānotas sekas, ar kurām ārstiem nākas pēc tam cīnīties," atzina Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Vita Šteina.

VM plānā alternatīvo ārstniecības metožu vērtēšanai nauda gan nav piešķirta. To uzticēs veikt ārstu un nozares speciālistu asociācijām.

Tikmēr vairāk nekā 400 000 eiro šogad un pa 11 miljoniem vēl divos nākamajos gados šajā vēža ārstēšanas plānā ir atvēlēts vairākiem virzieniem – skrīninga koordinācijai un uzlabošanai, agrīnas diagnostikas veicināšanai, ārstēšanas procesam, kā arī labākai medikamentu pieejamībai, rehabilitācijai un paliatīvajai aprūpei. Plāns vēl jāapstiprina valdībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti