Dienas ziņas

Reģionos neizpratne par jauno datu regulu

Dienas ziņas

Darina rokdarbus Latvijas simtgadei

Skolēnu un jauniešu nodarbinātība vasarā

Ventspils uzņēmējiem dažādas prasības pret vasarā nodarbinātajiem skolēniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ventspilī bērnu un jauniešu nodarbinātībai vasarā pieteikušies 23 uzņēmumi, kas nodrošina vairāk nekā 340 darba vietas. Ir uzņēmumi, kas katru gadu ir atsaucīgi darba devēji, bet, neraugoties uz labvēlīgiem nosacījumiem, ir arī tādi, kas sākotnēji programmai piesakās, bet vēlāk atsakās. Ventspilī iespēja skolēnu brīvdienās nodrošināt darbu ir tikai pusei.

Ventspilī jūlijā vasaras darbu uzsāka 123 bērni. Kopumā ir pieteikušies 678, bet darbu iespējams nodrošināt tikai pusei no viņiem. Tātad pieprasījums pēc darba vietām ir, bet piedāvājuma nav. “Pašvaldība un Nodarbinātības valsts aģentūra kopumā darba devējam samaksā šo jauniešu darba algu 100% apmērā. Vēl kaut kādus papildu bonusus darba devējam, lai viņš paņemtu šos jauniešus? Tas nebūtu saprātīgi,” norāda Ventspils Sociālā dienesta vadītāja Dace Kaņepe.

Darbu dabū tas, kurš pirmais pieteicies.

Veikals “Top” ir uzņēmums, kurš bērnu un jauniešu nodarbinātībā iesaistās ik gadu ar lielu interesi. Uzņēmuma vadība uzsver, ja būtu lielāks atbalsts, tad darba vietu skaitu palielinātu. “Vasarā, protams, ir lielāka apgrozība, vajadzība pēc darbiniekiem, pamatdarbinieki vairāk grib iet atvaļinājumos. Mēs esam ļoti vērsti uz sadarbību ar vasaras bērniem,” sacīja AS “Diāna” valdes priekšēdētājs Edvīns Bergmanis.

Olimpiskā centra “Ventspils” viesnīca bērnus un jauniešus vasaras darbā pieņem ar konkrētu prasību - ir jāprot svešvaloda sarunvalodas līmenī.

Bet šeit vasarā tiek pieņemti arī bērni ar veselības traucējumiem. “Varbūt kaut kāda garīga atpalicība mazliet vai kāds cukura diabēts, vai kādam kāda nervu slimība. Lai nav tā sociālā atstumtība mūsdienās, tāpēc viņi arī jāiekļauj iekšā,” norāda olimpiskā centra “Ventspils” viesnīcas pārvaldniece Inta Tomsone.

Arī uzņēmums  SIA “Compart” izlēmuši iesaistīties programmā. Bet, tā kā sākotnējo mērķi sasniegt neizdevās, tad programmu nolēma pamest. “Doma bija tāda - iemācīt savus bērnus strādāt ģimenes uzņēmumā. Pirmo mēnesi paņemšu svešu bērnu, divus nākošos mēnešus manējie strādās, bet tādas iespējas man nebija,” saka uzņēmuma īpašnieks Dmitrijs Šavšajevs.

Ventspils Sociālais dienests cer, ka turpmāk darba devēji būs atsaucīgāki un dos iespēju jauniešiem un bērniem sasniegt savu mērķi un gūt pirmo pieredzi darbā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti