Dienas ziņas

Kā izskatīsies izgaismotais Brīvības piemineklis

Dienas ziņas

Burtnieku novadā radīts īpašs deju uzvedums

Ugālē jauna sporta manēža

Ventspils novada Ugālē uzbūvē sporta manēžu, bet skolas aktu zāles renovāciju sola pēc pāris gadiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ventspils novada Ugāles vidusskolā ir senas sporta tradīcijas. Trenēties šeit sākuši  daudzi, kas sportā Latvijas vārdu nesuši pasaulē ar lieliem panākumiem. Uz rezultātiem var cerēt arī nākotnē, jo turpmāk sporta stundas un treniņi notiks mūsdienīgā, visiem standartiem atbilstīgā manēžā. Pēdējo gadu laikā gan stipri cietusi skolas aktu zāle un tās renovācija vēl jāgaida.

Patiess prieks atspoguļojās visu klātesošo acīs brīdī, kad tika atklāta Ugāles jaunā sporta manēža. Pasākumā piedalījās arī talantīgā vieglatlēte Vineta Ikauniece, kura savulaik 16 reizes bijusi Latvijas čempione. Vinetas tāpat kā daudzu citu izcilu sportistu ceļš uz panākumiem aizsācies šeit, Ugālē.

"Agrāk bija lielo sasniegumu sports ļoti svarīgs, tev bija vajadzīgs rezultāts. Tagad ir vienkārši jākustas, lai būtu vesels, lai tu būtu vesels, un, ja ir šī vieta, kur to darīt. – tas ir vienkārši brīnišķīgi," sacīja Ikauniece.

Blakus Ugāles vidusskolai savu laiku nokalpojušās sporta manēžas vietā uzcelta jauna ar 150 metru skriešanas apli, trīs 60 metru sprinta celiņiem, tāllēkšanas un kārtslēkšanas zonu, lodes grūšanas sektoru. Ierīkotas ģērbtuves, tualetes un dušas, siltummezgls un treneru kabinets.

Projekta realizāciju nav skāris būvniecības nozares izmaksu pieaugums.

"Šobrīd, kā zināms, Valsts kasē pašvaldības saņemt aizdevumus šādām būvēm nevar, bet mēs  paspējām to izdarīt vēl līdz šiem lēmumiem un mēs, var teikt – ielecām pēdējām vagonā, lai šo objektu uzbūvētu," atzina Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.

Sporta manēža darba dienu vakaros pieejama arī vietējiem iedzīvotājiem, bet visvairāk par to priecājas skolēni un pedagogi, kā arī Ventspils novada sporta skolas audzēkņi. Pieaugusi bērnu interese par aktīvu dzīvesveidu. "Vecajā manēžā nebija tāds segums, bija gumijas, kas man ļoti nepatika, jo varēja visu laiku aizķerties, bet tagad jauns segums un viss jauns, un tas man ļoti patīk," teica Ugāles vidusskolas 5.klases skolnieks Krists Kārlis Šimpermanis.

Divus gadus skolēni sporta stundas vadījuši skolas gaiteņos un aktu zālē, dalot to ar abu koru un ansambļa kolektīviem. Te notikušas nodarbības arī ritmikā sākumskolai. Šai laikā aktu zāles grīda pamatīgi cietusi, un izglītības iestāde saņēmusi Būvniecības valsts kontroles biroja aizrādījumu par zāles nolietojumu.

"Protams, ka tās sporta stundas ir darījušas savu, un šobrīd mums ir jāsadzīvo ar to, kā tas tagad izskatās," teica Ugāles vidusskolas direktore Dana Šimpermane.

Novada vadība apgalvo, ka aktu zāle tiks izremontēta. Ja viss notiks, kā plānots, tad pie reāliem būvdarbiem varētu ķerties pēc pāris gadiem, bet pagaidām jāpaciešas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti