Ventas rumbā atlaiž 530 nelikumīgi noķertos nēģus un līdaku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

28. martā pie Ventas rumbas, Kuldīgā, konstatēta nelikumīga nēģu ieguve, pēc kā upē atlaisti 530 nēģi un līdaka, informēja Valsts vides dienesta pārstāve Daina Vārpiņa. Pašlaik ir nēģu un līdaku nārsta laiks un to ieguves liegums. Zivju resursiem nodarītie zaudējumi par nelikumīgo lomu, ja vainīgos būtu izdevies notvert, varētu sasniegt 21 345 eiro.

Svētdien, 28. martā, Valsts vides dienesta (VVD) Kurzemes reģionālās vides pārvaldes inspektori saņēma informāciju no Kuldīgas pilsētas pašvaldības policijas par iespējamu nelikumīgu nēģu ieguvi pie Ventas rumbas, jo garāmgājēji ziņojuši par upē pamanītu zvejas rīku.

Inspektoriem ierodoties norādītajā vietā un veicot tās pārbaudi, izdevās izcelt nēģu ieguvei paredzēto zvejas rīku, kurā atradās liels daudzums nēģu un viena līdaka.

Uz vietas, nosverot lomu kopā ar ieguves rīku, konstatēts, ka murdā bijuši aptuveni 53 kilogrami nēģu.

Lomu uzreiz atlaida upē, nelikumīgais zvejas rīks izņemts, un to iznīcinās. VVD izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri operatīvi ziņoja par šo pārkāpumu.

Tā kā no 1. februāra līdz 31. jūlijam Ventā ir nēģu zvejas liegums, tad par katru nelikumīgi noķertu nēģi zivju resursiem nodarīto zaudējumu apmērs ir 40 eiro. Ja vainīgais tiktu notverts, tad valstij atlīdzināmie zaudējumi par nēģu lomu kopā būtu 21 200 eiro un par līdaku 145 eiro.

Administratīvais sods par zvejas pārkāpumu ir naudas sods fiziskajai personai līdz 700 eiro, bet juridiskajai personai — līdz 4300 eiro.

Ja zivju resursiem nodarītie zaudējumi pārsniedz piecas minimālās valstī noteiktās mēnešalgas, tātad šobriet tie šobrīd ir 2500 eiro, tad kaitējums tiek uzskatīts par būtisku un par šādu pārkāpumu var tikt uzsākts kriminālprocess.

VVD inspektori zivju pavasara migrācijas un nārsta laikā veic pastiprinātu kontroli Latvijas iekšējos ūdeņos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti