Aktuāli

LIZDA vadītāja Inga Vanaga par pedagogu algu palielināšanu

Aktuāli

Komentārs. Madara Fridrihsone par partiju priekšvēlēšanu solījumiem

Vēlēšanu gadā Jūrmala pusmiljonu tērē dārgiem ārvalstu dziedātājiem

Vēlēšanu gadā Jūrmala pusmiljonu tērē dārgiem ārvalstu dziedātājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Kauguru svētkos 1. septembrī Jūrmalā no skatuves klātesošos tradicionāli uzrunās pilsētas mērs "zaļzemnieks" Gatis Truksnis. Jūrmalnieki un kūrortpilsētas viesi, visticamāk, viņam būs ļoti pateicīgi, jo, pateicoties domes dāsnumam, svētki tiek solīti grandiozi. Šogad Jūrmala neskopojas tērēt ievērojamu budžeta naudu dārgu viesmākslinieku honorāriem. Tādējādi tā labi trāpa arī krieviski runājošajai auditorijai – Kauguros dziedās ukraiņu dziedātāja Jolka, bet nupat dome stutējusi arī Laimas Vaikules koncertu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šopavasar izbeidza pērn sākto lietu par to, ka mirkli pirms pašvaldību vēlēšanām Rīgas dome par 203 tūkstošiem eiro nodokļu maksātāju naudas Lucavsalā sarīkoja krievu grupas "Bi-2" koncertu. Korupcijas apkarotāji secināja, ka administratīvie resursi nav izmantoti priekšvēlēšanu aģitācijai, jo no skatuves nav slavināta neviena partija vai politiķis.

Katru vasaru pat vēl dāsnāk nekā Rīga dažādiem koncertiem un viesmāksliniekiem tērējas Jūrmalas dome. Piemēram, pēc mēneša skolas laika sākumu Jūrmala atzīmēs ar grandioziem Kauguru svētkiem. Tā kļuvusi par tradīciju, kas sākta 2015. gadā.

Domes Kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa stāstīja, ka Kauguros dzīvo lielākais Jūrmalas iedzīvotāju daudzums, un dome piedāvā pasākumus gan latviski, gan krieviski runājošajai sabiedrības daļai. Piemēram, pērn svētkos bijusi dziedātāja Annija Loraka, kā arī Intars Busulis. 

Šoreiz uz Kauguriem brauks krieviski dziedošā ukraiņu māksliniece ar skatuves vārdu Jolka.

Pērn Kauguru svētki domei izmaksāja 160 tūkstošus eiro, bet šogad pašvaldība ir krietni dāsnāka – rudeni sagaidīs par 206 tūkstošiem eiro.

Precīzu Jolkas honorāru dome gan atklāt nedrīkstot, jo dziedātāji cenšoties savus rēķinus neatklāt, lai pasūtītājam prasītu atkarībā no viņa turīguma. Tomēr ceturtdaļa jeb ap 50 tūkstošiem Jolkai aiziešot. Šajā naudā iekļauts transports, tehnika, kā arī dzīvošana visai dziedātājas 11 cilvēku komandai.

Kultūras nodaļas vadītāja Miltiņa un viņas kolēģe Dace Liepiņa pastāstīja, ka Jolka izvēlēta, ņemot vērā izpildītājmākslinieku popularitāti, pieejamo finansējumu, kā arī to, vai mūziķis tiek uz svētkiem 1.septembrī.

Jūrmalas dome izklaidēm šogad tērējas ar vērienu. Maija nogalē gandrīz divsimt tūkstoši eiro aizgāja Kūrorta svētkiem. Nupat jūlija beigās ar simt tūkstošiem eiro līdzfinansēja Laimas Vaikules festivālu. Tam naudu prasīja budžeta grozījumos aprīļa sēdē. Un Jūrmalas domes opozīcijas deputāti pret tādu tērēšanos iebilda. Piemēram, Nacionālās apvienības deputāts Rolands Parasigs-Parasiņš pauda, ka dome stutē konkrētus māksliniekus.

"Manā izpratnē tas būtu krimināli sodāms, ka mēs šādi atbalstām konkrētus indivīdus, radot viņiem unikālas priekšrocības saņemt līdzfinansējumu, kas krietni pārsniedz pasākuma izmaksas," teica Parasigs-Parasiņš.

"Tev, Jūrmalai" deputāts Guntis Grūba tēriņus dēvēja par izšķērdību: "Tāmes ir nesamērojamas ar faktiskajām izmaksām. Man šajā gadījumā ir aizdomas par nelietderīgiem izdevumiem, kas ir uzpūsti pārāk lieli. Jautājums ir - kur paliek atlikusī nauda?"

Savukārt viņa kolēģis Uldis Kronblūms aicināja prasīt pašiem Kauguru iedzīvotājiem, kam tērēt koncertam papildu piešķiramos 100 tūkstošus.

"Zaļzemnieku" un "Saskaņas" koalīcija gan tādu ierosinājumu noraidīja. Kauguru svētku tāme rāda, ka dome uz vienu apmeklētāju tērēs nedaudz vairāk par desmit eiro. Tā secināms pēc domes Kultūras nodaļas pārstāvju teiktā. Paredzams, ka svētkus apmeklēs 20 000 cilvēku.

Vairums aptaujāto Kauguros tiešām atzinīgi vērtēja domes piedāvājumu svētkos.

Kāds krievu puisis gan izteicās, ka tāda stila mūziku nemaz neklausās, tikmēr viņa draudzene sacīja, ka uz svētkiem noteikti aizies tieši Jolkas dēļ.

"Zinu, jā, zinu! Nu, personīgi nepazīstu, bet esmu klausījusies. Man patīk, kā viņa dzied, izskatās, viss viņā patīk – ļoti pozitīvs cilvēciņš," par mākslinieci teica kāda meitene.

Līdzīgi kā Rīga arī Jūrmalas dome ir precīzi noskaidrojusi, ar ko var izklaidēt savus iedzīvotājus. Kauguru svētkos uz skatuves kāps ne tikai Jolka, bet arī mērs "zaļzemnieks" Gatis Truksnis. Tomēr viņam un partijai, visticamāk, izdosies izsprukt no korupcijas apkarošanas biroja, jo pats Truksnis Saeimas vēlēšanās nekandidēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti