Vēlas atjaunot laivu satiksmi starp Vecmīlgrāvi un Bolderāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pa sauszemi attālums starp Vecmīlgrāvi un Bolderāju ir 28 kilometri, bet pa ūdeni tikai 3. Rīgas pilsētas arhitekta birojs ir izstrādājis projektu, kura ietvaros starp apkaimēm tiktu atjaunota laivu satiksme, ziņo LTV7.

Vēl pirms trīsdesmit gadiem bija laivu pārvadājumi pāri Daugavai. Ceļā vajadzēja pavadīt vien 15 minūtes, bet tagad, lai nokļūtu no Vecmīlgrāvja uz Bolderāju vai otrādāk, ceļā ar sabiedrisko transportu jāpavada divas stundas. 

"Mēs runājam par to, ka sākumposmā tas palīdzētu Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem atrast darbu otrā krastā. Noteiktā laikā tikt uz darbu - un tad atpakaļ mājās. Šī sistēma noteikti darbotos ar "e-talonu". Vai jūs sēžaties tramvajā, autobusā, vai laivā, nav atšķirības," uzskatā Gvido Princis, Rīgas pilsētas arhitekts.

Pēc pašreizējā projekta pastāvētu divi maršruti. No Vecmīlgrāvja uz Bolderāju izbrauktu motorlaivas ar ietilpību līdz 50 cilvēkiem, atpakaļ dodoties pa Loču kanālu. Savukārt no Mangaļsalas uz Bolderāju un atpakaļ ūdenstransports kursētu pa Buļļupi.

Piestātne varētu atrasties Vecmīlgrāvī, Zivju ielā. Vieta ir piemērota, jo blakus ir sabiedriskā transporta pietura, tomēr pašlaik piekļuves ūdenim nav. Ceļš pie piestātnes pieder ostai.

Princis saka, ka osta sniegs piekļuvi ūdenim, taču pašas piestātnes jāatjauno vai jāceļ par jaunu. Pašlaik skaidrs, ka izmaksas nebūs mērāmas miljonos.

"Pirmajā stadijā uzskatām, ka laivu satiksmes ziņā var paļauties uz privāto sektoru, proti, cilvēkiem, kuriem jau ir laivas un kuri strādā tūrisma sfērā. Viņi ir gatavi piedāvāt šādus pakalpojumus, lai saprastu, kā tas strādā. Pirmajā stadijā tad arī varēs saprast, par kādām naudām ir runa," teica Princis.

Bolderājā, pie Kapteiņu ielas, varētu parādīties jau pēc skaita otrā piestātne. Netālu ir arī sabiedriskā transporta pietura, un krasts ir brīvi pieejams.

LTV7 sastaptie Bolderājas iedzīvotāji pilnībā atbalsta projektu, savukārt Mangaļsalā sastaptā Aija pret ideju attiecas diezgan skeptiski, sakot, ka tā būtu atbalstāma, ja maršruts kursētu brīvdienās un līdzi varētu ņemt velosipēdus. Bet atbalstāmāka būtu satiksme uz centru. 

Transporta Ministrs Tālis Linkaits ("Jaunā konservatīvā partija") nav noskaņots pret šādu maršrutu ieviešanu, ja vien pārvadājumiem būtu attiecīgs pieprasījums.

Taču projekta tālākā nākotne būs zināma ne agrāk kā šī gada vasarā. Jūnijā Pilsētas arhitekta birojs tiksies ar Rīgas pašvaldības, ostas un abu apkaimju pārstāvjiem, lai apspriestu iespējamo laivu pārvadājumu atjaunošanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti