Vējupes ūdens paraugu pirmās pārbaudes neuzrāda piesārņojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Pirmie Vējupes ūdens paraugu pārbaužu rezultāti liecina, ka virszemes ūdens atbilst normai, līdz ar to aizvien nav skaidrs, kāds piesārņojums nonācis upē, kur ūdens iekrāsojies rozā krāsā, liecina Valsts vides dienesta (VVD) informācija.

Jau ziņots, ka pēc Ādažu novada iedzīvotāju sūdzībām par to, ka Vējupes ūdens kļuvis rozā, VVD uzsāka pārbaudi. Kopumā piesārņota desmit hektāru liela upes platība.

"Šobrīd ir saņemti pirmie indikatīvie analīžu rezultāti, kas liecina par to, ka Vējupē ņemtie virszemes ūdens paraugi atbilst normatīviem, skābekļa koncentrācija ir normas robežās, taču mēs joprojām gaidām padziļinātos analīžu rezultātus, lai konkrēti konstatētu, kas tieši ir nonācis Vējupē. Pozitīvi ir tas, ka mēs esam noskaidrojuši, ka šis piesārņojums neietekmē skābekļa koncentrāciju, līdz ar ko dzīvie organismi ūdenstilpnē var izdzīvot," norādīja VVD pārstāve Jūlija Ņikitina.

Dienests arvien gaida iedzīvotāju informāciju par iespējamiem piesārņojuma avotiem Vējupē. "Mums ir saņemtas iedzīvotāju sūdzības no viņu iepriekšējās pieredzes peldvietās par līdzīgiem gadījumiem, kas varētu atbilst Vējupes gadījumam – arī par rozā veida vielu ūdenstilpē," piebilda Ņikitina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti