Vējonis: Valstī fons valdības darbam nav labvēlīgākais, bet tai jāstrādā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

Lai gan kopumā fons valstī pašreizējās valdības darbam nav labvēlīgs un izskan runas par tās krišanu, tomēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc tikšanās ar premjeri Laimdotu Straujumu (“Vienotība”) uzsvēra, ka valdībai ir jāstrādā.

"Nekas neliecina par to, ka valdība nebūtu stabila – tā turpina strādāt un darba kārtībā ir daudz dažādu jautājumu, kas būtu jārisina. (..) Protams, fons kopumā valstī nav tas labvēlīgākais valdībai, bet šāda fona ietekme nedrīkst traucēt valdības darbam. Valdībai ir jāstrādā," sacīja Vējonis.

Prezidents arī norādīja – ja kāds politiskais spēks grasās gāzt valdību, tad ir jānāk ar konkrētu plānu par nākamo koalīciju, tās sastāvu un darbiem. Savukārt Straujuma sacīja jau iepriekš pausto, ka katrai valdībai reiz jābeidz savs darbs, un kad šis brīdis pienāks, mediji par to tiks informēti.

Tāpat Vējonis pauda, ka ir apmierināts ar to, ka izdevies pieņemt 2016.gada valsts budžetu un palielināt aizsardzības nozarei atvēlēto finansējumu.

Taču viņš negatīvi vērtēja to, ka nav izdevies dialogs ar sociālajiem partneriem. “Valdībai ļoti jāpārdomā, lai veidojot 2017.gada budžetu tiktu, atjaunots dialogs ar sociālajiem partneriem. Un ir šie cerību stariņi, ka tiks veidota speciālā platforma uzņēmēju diskusijām ar valdību par uzņēmējiem svarīgajiem jautājumiem,” piebilda Vējonis.

Nākamgad, prezidenta ieskatā, galvenais darbs, strādājot pie budžeta, būs nodokļu politika un tās skaidrošana sabiedrībai. Tāpat būtiski būs bāzes izdevumu pārvērtēšana, lai efektīvāk izmantotu iepriekš piešķirto finansējumu. Nākamā budžetā veidošanā būs jāpievēršas ar izglītības un veselības aprūpi saistītiem jautājumiem, norādīja Vējonis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti