Panorāma

Trampa vēlētāji gavilē, Klintones atbalstītāji raud!

Panorāma

ASV izvēlas prezidentu

R.Vējonis: ASV vēlēšanas parāda, ka cilvēki grib pārmaiņas

Vējonis pēc Trampa uzvaras: Arī Latvijas politiķiem jādomā par sabiedrības gaidām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 7 mēnešiem.

Latvijas prezidents Raimonds Vējonis atzīst, ka republikāņa Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās ir ne tikai pārsteigums, bet arī apliecinājums tam, ka politiķiem jābūt ciešā sasaitē ar sabiedrību un jāskaidro katrs lēmums, un arī Latvijā politiskai elitei jāspēj pieņemt valstij izšķirīgus lēmumus, pēc kuriem alkst sabiedrība.

Vējonis intervijā LTV norādīja, ka pārmaiņas šajā valstī apliecina sabiedrības neapmierinātību ar līdzšinējo politiķu darbu, un tas jāņem vērā arī mūsu valsts politikas veidotājiem.  

“Ik pa brīdim jebkurā valstī kaut kas var mainīties, arī ASV ir gan demokrātu, gan republikāņu prezidents bijis. Līdz ar to tas nav jāuztver kā kaut kas ārkārtējs,” norādīja Vējonis.

Vējonis arī atklāja, ka viņam vēlēšanu iznākums bija zināms pārsteigums, “bet tai pašā laikā, tas vēlreiz apliecina to, ka ir kaut kam jāmainās dzīvē, jo bija arī “Brexit”, kur iedzīvotāji nobalsoja citādāk, nekā politiskā elite to domāja, šeit arī visi tā kā domāja, ka rezultāts varētu būt savādāks”.

“Tas apliecina, ka politiķiem ir jāizdara kaut kāda sava izvēle arī šeit Latvijā, jābūt ciešā sasaitē ar sabiedrību un to, lai katrs lēmums tiek skaidrots,” uzskata Vējonis.

“Cilvēki, kas dzīvo dažādās valstīs, grib pārmaiņas, arī Latvijā cilvēki grib pārmaiņas. Politiķiem ir jābūt drosmīgākiem, pieņemot tos lēmumus, kas ir izšķirīgi valstij, un Latvijas gadījumā mums ir jābūt šiem lēmumiem gan par izglītības, gan veselības reformām,” norādīja prezidents.

“Mēs nevaram šos lēmumus vilkt garumā, jo no tā tomēr ir atkarīga valsts attīstība, no tā ir arī atkarīgs Latvijas iedzīvotāju izglītības līmenis, veselības aprūpe,” uzsvēra Vējonis.

Viņš norādīja, ka ir “dažādās valstīs dažādi jautājumi, kas netiek risināti, un tāpēc politiķu uzdevums, zinot tās problēmu lietas, kas katrā valstī ir, būt drošiem un pieņemt tos lēmumus, un skaidrot tos lēmumus, kāpēc tas tā notiek”.

“Kaut vai Latvijas gadījumā - mums nākamie lēmumi ir jādomā, kā pastiprināt korupcijas apkarošanas jautājumus, jo tas ir sabiedrībā un uzņēmējdarbības vidē ļoti būtisks jautājums. Kā pilnveidot maksātnespējas procesu, lai būtu daudz pārskatāmās un tā tālāk. Un tie ir konkrēti jautājumi, pēc kā alkst sabiedrība, pēc kā alkst uzņēmēji, un politiķiem ir jāpieņem šie lēmumi, un šādu lēmumu nepieņemšanas vienkārši rada to svārstīgo noskaņojumu vēlētājos, kas parādās kā protesta balsojums tikai tāpēc, ka nav pieņemti kādi valstij svarīgi lēmumi,” skaidroja prezidents.

Jau vēstīts, ka ASV prezidenta vēlēšanās uzvarējis republikāņu pārstāvis Donalds Tramps. Pēc līdz galam neapkopotiem datiem Tramps ir ieguvis vismaz 279 elektoru balsis, kamēr demokrātu kandidāte Hilarija Klintone - 218.Tiesa, absolūtos skaitļos Klintoni tomēr atbalstīja lielāks vēlētāju skaits – 59 miljoni jeb 47,6% balsotāju, savukārt par Trampu nobalsoja 58,9 miljoni jeb 47,5% vēlētāju.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti