Vējonis otrreizējai caurlūkošanai apsver nodot arī «lojalitātes grozījumus»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsver otrreizējai caurlūkošanai nodot arī „lojalitātes grozījumus”, norāda prezidenta pārstāvis Jānis Siksnis.

Paredzams, ka lēmumu prezidents pieņems līdz piektdienas, 2.decembra, pēcpusdienai.

Siksnis arī apstiprināja prezidenta otrdienas, 29.novembra, vakarā sacīto, ka Vējonis, visticamāk, atdos Saeimai pārskatīt mikrouzņēmuma nodokļa režīma izmaiņas. „Prezidenta lēmums tiks pieņemts un darīts zināms, kā jau tas ir paredzēts, 10 dienu laikā kopš likuma pieņemšanas brīža. Beigu termiņš ir sestdiena, bet jādomā, ka tas tiks pieņemts līdz darba nedēļas, tātad līdz piektdienas beigām. Un prezidents jau ir paudis savu nostāju. Proti, viņš uzskata, ka nav pareizi, ka tiek viens atbalsta mehānisms uzņēmumiem likvidēts, bet nav pateikts, kāds cits atbalsts mehānisms uzņēmumiem tiks iedibināts vietā. Un tāpēc uzskata, ka likums būtu jāpārstrādā, lai šajā gadījumā mazie un vidējie uzņēmumi saprastu, varētu plānot skaidri savu nākotni, kā strādāt turpmāk,” teica Siksnis.

Gan mikrouzņēmuma nodokļa, gan „lojalitātes grozījumus” Saeima pieņēma 23.novembrī.

Jau ziņots, ka Saeima 23.novembrī pēc vairāk nekā stundu garām debatēm tomēr galīgajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Izglītības likumā, kas paredz sabiedrībā daudz apspriestos "lojalitātes grozījumus", kuri ļauj atlaist nelojālus skolotājus.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) aicināja prezidentu neizsludināt “lojalitātes grozījumus”, jo šīs normas ar nozari neesot izdiskutētas un nav saprotamas.

Mikrouzņēmumu nodokļa izmaiņas bijis viens no vairāk apspriestajiem jautājumiem pēdējos pāris gados, tostarp nākamā gada budžeta izstrādes un skatīšanas laikā. Budžeta skatīšanas dienā piketā pie Saeimas nama pulcējās vairāk nekā 200 cilvēki, kas iebilda pret mikrouzņēmumu nodokļa režīma pakāpenisku likvidēšanu.

Saeima gan noraidīja priekšlikumu ilgāk saglabāt "mikronodokli". Tas nozīmē, ka no krīzes laikā ieviestā un pretrunīgi vērtētā mikrouzņēmumu nodokļa režīma no nākamā gada pakāpeniski attieksies. Uzņēmējdarbības uzsācēji šim režīmam varēs pieteikties tikai līdz 2017.gada 30.jūnijam, savukārt līdz ar 2019.gadu no tā vispār ir plānots atteikties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti