Veidos vairākus jaunus reģionālos autobusu maršrutus un saglabā vilciena maršrutu Rīga–Gulbene

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sabiedriskā transporta padome atbalstījusi vairāku jaunu maršrutu izveidi vai to pielāgošanu iedzīvotāju vajadzībām un ērtībām Vidzemē, Latgalē un Pierīgā, kā arī izlēmusi vēl gadu turpināt vilciena maršrutu Rīga–Gulbene, informēja Autotransporta direkcijas pārstāvji.

Pēc Ogres pašvaldības ierosinājuma, domājot par skolēnu un novada iedzīvotāju iespējām ērtāk nokļūt uz un no izglītības iestādēm Ikšķilē un Ogrē, kā arī valsts un pašvaldības iestādēm, no šī gada 1. septembra tiks izveidots reģionālās nozīmes sabiedriskā transporta maršruts Ogre–Turkalne–Tīnūži–Ikšķile–Ogre ar četriem reisiem darba dienās un trīs reisiem brīvdienās un nedēļas nogalēs. 

No pieturas "Mūzikas skola" darba dienās autobusi izbrauks plkst.6.20, savukārt katru nedēļas dienu būs reisi arī ap plkst.12, plkst.15.30 un plkst.18.30. Ogres novada pašvaldība iesaistīsies šī maršruta nodrošināšanā ar līdzfinansējumu.

Preiļu novada iedzīvotājiem, kuri regulāri dodas strādāt uz novada centru no Aizkalnes, uz eksperimenta laiku līdz 2022. gada beigām tiks atjaunots reģionālās nozīmes maršruta Preiļi–Aizkalne–Preiļi reiss piektdienās, kas plkst.16.30 tiek izpildīts no Preiļu autoostas. Pasažieru plūsmas analīze tiks veikta minētā laika posma noslēgumā, pieņemot lēmumu par reisa pastāvīgu iekļaušanu maršrutu tīklā vai atkārtotu slēgšanu. Izmaiņas saskaņotas ar Latgales plānošanas reģionu.

Sadarbībā ar Salaspils pašvaldību izlemts par izmaiņām no 1. septembra no rīta pirms plkst.8 un pēcpusdienā pēc plkst.15.40 reģionālās nozīmes maršrutos, kas ļaus skolēniem ērtāk nokļūt uz un no mācībām.

Maršrutā Salaspils–Daugavas muzejs–TEC-2–Saulkalne tiek slēgti vairāki reisi –ar izpildi darba dienās plkst.6.15 no Salaspils skolas līdz Daugavas muzejam, kā arī darba dienās plkst.6.30 no Daugavas muzeja līdz Salaspils skolai.

Slēgto reisu vietā būs jauni reisi –darba dienās autobuss no plkst.7 un no plkst.15.55 kursēs apkārt Doles salai maršrutā Salaspils skola–Daugavas muzejs–Salaspils skola, savukārt jaunajos reisos Salaspils skola–Saurieši–Dobelnieki mācību laikā darba dienās autobuss plkst.6.45 un plkst.15.45 izbrauks no pieturas "Salaspils skola", kā arī plkst.7.15 un plkst.16.15 – no pieturas "Dobelnieki".

Turpmāk autobuss reisā Salaspils skola–Salaspils (Miera iela)–"DS Rūķīši"–Krustpils iela darba dienās no pieturas "Salaspils skola" izbrauks nevis plkst.6.45, bet par 10 minūtēm agrāk – plkst.6.35.

Reiss darba dienās, kad autobuss plkst.7.20 izbrauca no pieturas "Granīta iela", turpmāk kursēs par 10 minūtēm agrāk jeb plkst.7.10, turklāt tas ir pagarināts līdz pieturai "DS Getliņi".

Reiss darba dienās plkst.16.20 no pieturas "Salaspils skola" turpmāk kursēs par 20 minūtēm agrāk jeb plkst.16 un arī tiek pagarināts līdz pieturai "DS Getliņi".

Maršrutā Rīga–Saurieši–Salaspils apstiprinātas izmaiņas reisos, kas tiek izpildīti no pieturas "Rīga (Riepnieku iela)" – tiek slēgts reiss ar izpildi darba dienās mācību gada periodā plkst.16.45, un tā vietā reisam plkst.16.50 noteikta izpilde visa gada garumā.

Sadarbībā ar valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" un saistībā ar Gaujas tilta pārbūvi, kas atrodas uz vietējā autoceļa V330 Dukuri–Rāmnieki, laika posmā no 22. augusta līdz gada beigām ir plānotas izmaiņas reģionālās nozīmes sabiedriskā transporta maršrutos Cēsis–Lenči, Cēsis–Rāmnieki–Strīķi un Cēsis–Lenči–Kūdums–Cēsis. 

Ņemot vērā, ka tuvākajā apkārtnē nav iespējams noteikt apbraucamo ceļu tilta remontdarbu laikā, izmaiņas palīdzēs turpināt nodrošināt iedzīvotāju mobilitāti. Uz remontdarbu laiku maršruta Cēsis–Rāmnieki–Strīķi reisi tiks izpildīti tikai līdz pieturai "Rāmnieki", bet maršruta Cēsis–Lenči vienīgais reiss tiek slēgts. Savukārt maršruta Cēsis–Lenči–Kūdums–Cēsis esošajiem reisiem maršruts tiks pagarināts līdz Strīķiem, kā arī tiks izveidots vēl viens jauns reiss ar izpildi plkst.10.30 no Cēsu autoostas.

Sabiedriskā transporta padome tika iepazīstināta ar analīzi par pasažieru plūsmu vilcienam no Rīgas uz Gulbeni un nolēma vēl gadu turpināt vilcienu reisu izpildi sestdienās no Rīgas plkst.8.01 un no Gulbenes plkst.18.11 arī ziemas periodā. 

Tā kā analīzes periodā līdz pat 2022. gada martam visā valsts teritorijā bija izsludināta ārkārtējā situācija un bija spēkā ierobežojumi arī pasažieru pārvadājumos, tiem bija ietekme uz pārvadāto pasažieru skaitu. Pēc ārkārtējās situācijas beigām kopējā pasažieru plūsmas tendence ir arvien pieaugoša. 2023. gada otrajā pusgadā Autotransporta direkcija atkārtoti vērtēs minēto vilcienu reisu izpildes rezultātus.

Padome sēdes slēgtajā daļā tika iepazīstināta ar aktuālo situāciju saistībā ar "Liepājas autobusu parka" pakalpojumu kvalitāti, pārkāpumu analīzi un reisu izpildes datiem šī gada jūlijā.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti