Dienas ziņas

Ž.Ozoliņa vērtē D.Trampa uzvaru

Dienas ziņas

Dabaszinātņu priekšmetos integrē angļu valodu

Vecsaulē skolu reorganizācija tikai "uz papīra"

Vecsaules pagasta trīs skolu reorganizācija tikai uz papīra

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 7 mēnešiem.

Pēc pedagogu atalgojuma reformas Bauskas novada Ozolaines pamatskolai valsts mērķdotācija sarukusi par 2000 eiro, bet Vecsaules pamatskolai kopā ar struktūrvienību Jaunsaulē - par 3000 eiro. Lai situāciju mainītu, iecerēta reorganizācija, kas, visticamāk, būs tikai uz papīra. Juridiski plānots izveidot vienu skolu, bet tā tāpat kā līdz šim darbosies trīs ciematos. 

Bauskas novada Vecsaules pagastā apmēram astoņu kilometru attālumā viena no otras atrodas trīs mācību iestādes. Ozolainē vairākās ēkās mācās 76 skolēni. Vecsaulē skola atrodas vienā ēkā, bet Jaunsaulē, kas jau otro gadu ir Vecsaules skolas struktūrvienība, trīsstāvīgajā ēkā zinības apgūst 22 bērnudārza vecuma bērni, septiņi sagatavošanas grupu audzēkņi un vēl septiņi mācās apvienotajā 1.-2.klasē.

Līdz ar jauno pedagogu atalgojuma modeli lauku skolās krietni sarukusi arī valsts mērķdotācija, un vietvara sākusi apspriest skolu reorganizāciju. Vecsaulē reforma gan būs tikai uz papīra. Plānots, ka no 2017. gada 30. jūnija tiks izveidota Vecsaules pamatskola, kas atradīsies trīs adresēs. Turklāt iespējams, ka apvienotajai skolai 1.-9. klašu komplekti būs divās adresēs.

"Bet cita varianta jau mums nav. Izglītības un zinātnes ministrija ar algu reformu ir nostādījusi tā, ka, ja skolā nav 200 bērnu, nemaz neiznāk skolai administrācija.

Un mēs, lai izdzīvotu, esam spiesti darīt kaut ko, kas mums varbūt nemaz nepatīk," sacīja Vecsaules pamatskolas direktore Lidija Bula.

Deputāti tam īsti nepiekrīt, tomēr tā esot mācību procesa organizēšana, ko veic direktore.

"Manuprāt, jau vajadzētu būt vienam klašu komplektam, tāpēc jau skolas direktoram vajadzētu skatīties, kur mācīsies 7., kur 8., kur 9. [klases skolēni].

Man šobrīd ir grūti pateikt, kā tas tālāk virzīsies," teica Bauskas sākumskolas direktore, pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas vadītāja Inita Nagņibeda (Nacionālā apvienība).

"Mans viedoklis ir, ka posmam 7.-9. [klase] būtu jābūt centros, kur ir sakārtota infrastruktūra, sakārtoti dabaszinību kabineti, lai bērni nezaudētu konkurētspēju," teica Bauskas Valsts ģimnāzijas direktors, Bauskas novada domes deputāts Raimonds Žabovs (LSDSP).

2018. gada 30. jūnijā par sākumskolu tiks reorganizēta arī Mežotnes pamatskola, bet vēl gadu vēlāk arī Mežgaļu pamatskola. Galīgo lēmumu par skolu reorganizāciju deputāti pieņems novembra domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti