Panorāma

Lietuvā streiko skolotāji

Panorāma

Tiesu izpildītājs sodīts, īrnieku atgriešanās neskaidra

Vecpiebalgā – sāpīgs vidusceļš

Vecpiebaldzēnus neizdodas pārliecināt par zonējuma maiņu pie Alauksta ezera

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Arī otrajā sabiedriskajā apspriešanā nav rasts kopsaucējs Vecpiebalgas novada iedzīvotāju un vides aizstāvju domstarpībām saistībā ar piedāvāto zonējuma maiņu teritorijai Alauksta ezera apkaimē.

 

Pirmdien ar dažādām emocijām norisinājās sabiedriskā apspriešana par plānoto dabas zonējuma maiņu Vecpiebalgā. Iedzīvotāji asi iebilda pret Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ekspertu ieteikumu vairākiem simtiem hektāru noteikt īpaši saudzējošu statusu, jo tur atklāti reti augi vai ligzdo daudzas putnu sugas.

Lai arī zonējuma maiņas izstrādātājs nācis pretī iedzīvotājiem un vairākus simtus hektāru svītrojis no lieguma zonas, sabiedriskās apspriešanas laikā kopsaucējs strīdīgajā zonējuma maiņas jautājumā nav rasts. Iedzīvotāji nobalsoja pret piedāvāto dabas zonējuma maiņu Vecpiebalgā. Novada pašvaldība nedos pozitīvu atzinumu par šo plānu, tādējādi to nevarēs virzīt tālāk.

Vecpiebalga nav unikāla – šādas aizsargājamas ainavu teritorijas ir deviņās vietās Latvijā, bet "Natura 2000" apvieno 333 teritorijas, kuras ir aizsargājamas Eiropas mērogā. Eksperti Vecpiebalgā atklājuši daudzas putnu sugas, 20 dažādus biotopus, kas ir jāsargā, kā arī astoņas sikspārņu sugas.

Jau ziņots, ka zonējuma maiņa notiek ar atbildīgās ministrijas iniciatīvu un dabas ekspertu un norvēģu finansējuma piesaisti.

Iedzīvotāji pie Alauksta ezera masveidā izzāģē lielas mežu platības, būtiski kropļojot ainavu. Tādējādi piebaldzēni reaģē uz plānoto zonējuma maiņu, kas daudziem liegtu pieņemt lēmumus par savu zemi un mežu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti