VDD: Krievija un Baltkrievija pret Latviju un tās iedzīvotājiem jau ilgstoši īsteno dažādas provokācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievija un tās tuvākā sabiedrotā Baltkrievija pret NATO dalībvalstīm, tostarp Latviju, un to iedzīvotājiem jau ilgstoši īsteno dažādas provokācijas, atzina Valsts drošības dienestā (VDD).

Šogad martā Latvijas policija medijiem izplatīja paziņojumu par to, ka meklē bezvēsts prombūtnē esošo 1966. gadā dzimušo Allu Sokoļenko un 1966. gadā dzimušo Diānu Bahmutu, kuras 28. martā neieradās Latvijā no brauciena uz Baltkrieviju.

Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāre Diāna Eglīte šonedēļ aģentūrai LETA apliecināja, ka viena no pavasarī Baltkrievijā pazudušajām Latvijas valstspiederīgajām atgriezās Latvijā, bet otra tika aizturēta un atrodas apcietinājumā Baltkrievijā. Latvijas konsulāts Vitebskā personai iespēju robežās sniedz konsulāro palīdzību, kas ir tieša un individuāla.

Aleksandra Lukašenko vadītās Baltkrievijas medijos izplatīta informācija, ka Sokoļneko aizturēta pavasarī un "pēc Latvijas specdienestu rīkojuma vervējusi karavīrus, ievākusi datus un veidojusi kompromitējošas situācijas, kuras pēc tam kalpojušas kā iemesls vervēšanai."

Tāpat demonstrēts video ar it kā sievietes aizturēšanu un atrašanos, visticamāk, Baltkrievijas varasiestāžu kabinetā.

VDD aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir informēts par šādu situāciju, tomēr plašākus komentārus nesniedza.

Vienlaikus dienests norāda, ka Krievija un tās tuvākā sabiedrotā Baltkrievija pret NATO dalībvalstīm, tostarp Latviju, un to iedzīvotājiem jau ilgstoši īsteno dažādas provokācijas.

Šādu provokāciju mērķis ir diskreditēt NATO dalībvalstis un to iedzīvotājus, kā arī piespiest ārvalstniekus īstenot prettiesiskas aktivitātes Krievijas vai Baltkrievijas labā.

VDD vērš uzmanību, ka dienests jau vairākkārt ir brīdinājis Latvijas valstspiederīgos par drošības riskiem, apmeklējot Krieviju vai Baltkrieviju. VDD aicina Latvijas iedzīvotājus neceļot uz šīm valstīm.

Saskaņā ar Latvijas ĀM rīcībā esošo informāciju, šogad Baltkrievijā uz aizdomu pamata par dažādu "noziedzīgu nodarījumu" veikšanu ir aizturēti 12 Latvijas valstspiederīgie.

ĀM secina, ka aizturēto Latvijas valstspiederīgo skaits strauji pieauga pēc bezvīzu režīma ieviešanas 15. aprīlī, jo 2022. gadā Latvijas valstspiederīgie Baltkrievijā tika aizturēti pēc bezvīzu režīma ieviešanas.

Eglīte vērš uzmanību uz Baltkrievijas paziņojumu, ka arī 2023. gadā Latvijas valstspiederīgie Baltkrievijā varēs ieceļot bez vīzas, tāpēc ĀM joprojām stingri aicina Latvijas valstspiederīgos neceļot uz Baltkrieviju, jo tiesiskuma trūkuma dēļ Baltkrievijā Latvijas iespējas sniegt konsulāro palīdzību aizturētiem Latvijas valstspiederīgajiem ir ierobežotas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti