Vasaras beigās varētu pieņemt lēmumu par obligātu pudeļu depozīta sistēmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Palielinoties dzērienu patēriņam karstajā vasaras periodā, Saeimas Vides apakškomisijā tiek lemts par izmantoto pudeļu atkārtotu nonākšanu pie ražotāja.

Šobrīd lielākā daļa deputātu atbalsta obligāto pudeļu depozīta sistēmu, kas paredz stikla taras pieņemšanas punktu skaita palielināšanu un savākto pudeļu iepirkšanu cauru gadu. Šāda veida lēmums varētu likt ražotājiem palielināt cenu par dzērieniem stikla iepakojumos, tomēr gala lēmums tiks pieņemts vasaras beigās.

Latvijas Tirgotāju asociācija neatbalsta obligāto pudeļu depozītu, bet norāda, ka pudeļu nodošana jāveicina, ļaujot tirgotājiem un ražotājiem iesaistīties brīvprātīgi.

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs norāda: "Resursus vajag taupīt, jo katras pudeles ražošana gan sastāv no noteiktiem resursiem, no kuriem sastāv pati pudele, gan no patērētās enerģijas, kas tiek izmantota ražošanā. Izmantojot šo pudeli atkārtoti, mēs saudzīgi izturamies pret dabu. Būtībā katrā veikalā vajadzētu būt vismaz norādei, kur var nodot izlietoto taru, bet tagad to diemžēl dara tikai retais. Vienkārši vajag, lai katrs to zina, un mēs nemestu ārā un nepiesārņotu dabu ar to, ko savāc un pārstrādā."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti