Dienas ziņas

Pēc gandrīz simt gadiem pils un skola šķiras

Dienas ziņas

Tramps pieņem nomināciju prezidenta amatam

Neapmierināti ar izbūvētajām nobrauktuvēm

Vārvenieki nemierā ar ceļa Ventspils-Kuldīga-Saldus nobrauktuvēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rit pēdējie darbi valsts reģionālā autoceļa Ventspils-Kuldīga-Saldus būvniecībā. Ventspils novada Vārves pagasta iedzīvotāji ir neapmierināti par to, kā izbūvētas vairākas šī ceļa nobrauktuves. To platums pēc pārbūves ir samazināts, un tādējādi apgrūtināta smagās tehnikas nogriešanās no ceļa. Turklāt radīti arī draudi ceļu satiksmes drošībai, jo smagajai tehnikai nākas iebraukt pretējā braukšanas joslā, apstādinot visu pārējo satiksmi.

Ventspils novada Vārves pagastā ir reģistrētas aptuveni 65 zemnieku saimniecības. Vietējie iedzīvotāji, kuri ir autoceļa P108 pieguļošo zemju īpašnieki, ir vērsušies konkrētās instancēs ar lūgumu pārveidot šobrīd jau izbūvētās nobrauktuves. Tās ir par šauru un smagajai tehnikai nav piemērotas.

"Vismaz par 1,5-2 metrus par šauru. Var teikt, siena laiks ir beidzies, bet pieredze smaga. Lauzta tehnika, izbraukātas grāvju nomales.

Arī bīstami satiksmei, jo ceļu nākas nostādināt, traktora kreiso pagriezienu neviens vērā neņem, tas apdraud visu drošību," sacīja ZS "Senlejas" pārstāvis Edijs Bāliņš.

Asfalta nobrauktuves ir izbūvētas 3,50 metru platumā ar 0,5 platām nomalēm. Iegriezties šādā līkumā ir grūti.

Šis jautājums satrauc arī pārējos pagasta ļaudis, kuri, iespējams, nākotnē vēlētos nodarboties ar lauku tūrismu, bet šobrīd, izmantojot privātīpašuma piebraucamo ceļu, kas vienlaikus ir arī ceļa P108 nobrauktuve, nav iespējams pat no meža malku atvest.

"Nebija nekas saskaņots, netikām informēti. Es personīgi esmu no īpašuma "Ceļarāji" šosejas malā. Mana nobrauktuve ir palikusi tik šaura, ka tur var izbraukt tikai vieglā automašīna; vēl drošībai tiks izbūvētas barjeras, tātad paliek vēl šaurāks. Vēl blakus notekas ir nepareizi saraktas pēc projekta. Kad atbrauca, parādījām, ka ir savādāk nekā dzīvē, īstenībā," stāstīja Ventspils novada iedzīvotāja Zaiga Brendele.

Valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) augusta vidū iedzīvotājiem sniedza rakstisku atbildi, uzsverot, ka nobrauktuves izbūvētas atbilstoši Latvijas valsts standartiem.

"Patlaban iedzīvotāju iesniegumi ir nodoti izvērtēšanai autoruzraugam.

Atsevišķas nobrauktuves tiks paplašinātas līdz tiem 5,5 metriem. Visticamāk, tas nenotiks ar visām nobrauktuvēm, to izvērtēs.

Ja tiešām projektētājs secinās, ka kaut kur nav ņēmuši vērā, ka nobrauktuve apkalpo lauksaimniecības zemi, tur tas tiks ņemts vērā un labots," sacīja LVC pārstāve Anna Kononova.

Lēmums  par iebrauktuvju pārbūvi tiks paziņots tuvāko nedēļu laikā. Tās nobrauktuves, kuras netiks labotas par publiskiem līdzekļiem, LVC aicina pārbūvēt par saviem līdzekļiem, projektu iepriekš saskaņojot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti