Krustpunktā

Eksperti: Lielbritānijas izstāšanās no ES vājinātu Eiropas projekta spēku

Krustpunktā

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs cer uz PVN likmes samazināšanu pārtikai

Nozares pārstāvji ideju par TV5 zīmola atpirkšanu vērtē kā labu un apsveramu

Varētu vērtēt ideju par TV5 zīmola atpirkšanu sabiedriskā kanāla veidošanai krievu auditorijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ideju par TV5 zīmola atpirkšanu, lai uz tā pamata varētu veidot sabiedrisko mediju kanālu krievu auditorijai, nozares pārstāvji Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” vērtēja kā labu un apsveramu.

Komunikācijas zinātnes doktors, sabiedrības integrācijas procesu pētnieks Mārtiņš Kaprāns pauda, ka ideja par TV5 zīmola atpirkšanu ir laba, jo tieši auditorijas uzticība ir viena no izšķirošajām problēma LTV7, kas raida vairākus raidījumus krievu valodā.

Tikmēr Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (Nacionālā apvienība) vaicāja, kas šādā kanālā tiktu raidīts un vai būtu jāturpina pirkt Krievijā veidoti raidījumi. Kaprāns gan atbildēja, ka pārņemt varētu tieši žurnālistiski veiksmīgu saturu.

"Šodien izskanējusī ideja patiesībā ir tā vērta, lai to aiznestu uz Saeimas māju un pārspriestu,” atzina deputāte.

Šāda ideja gan ir saistīta ar sabiedrisko mediju finansēšanas jautājumu, norādīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis Ainārs Dimants. "Ja būs skaidrs, ka Latvijā sabiedriskie mediji ir prioritāte (..), tad mēs varētu domāt par prioritātēm programmu attīstībā," sacīja Dimants.

Jau ziņots, ka marta beigās iecerēts likvidēt televīzijas kanālu TV5. Televīzijas kanāls līdz šim bija viens no nedaudzajiem televīzijas kanāliem Latvijā, kas veidojis oriģinālsaturu krievu valodā. Lēmums par kanāla likvidāciju pieņemts finansiālu apsvērumu dēļ, atzinuši „MTG TV Latvia” pārstāvji. Jau vairākus gadus tas strādājis ar zaudējumiem.

NEPLP vadītāja Aija Dulevska atzina, ka pēc TV5 likvidēšanu Latvijā būtu jādomā par to, kā atbalstīt vietējos medijus, kas rada saturu krievu valodā.

Savukārt pērn NEPLP atbalstīja LTV trešās programmas izveidi, kuras saturs tiktu veidots krievu valodā un apraides teritorija būtu visa Latvijas teritorija. Taču finansējums šādai iecerei netika piešķirts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti