VARAM vēršas pie likumsargiem par iespējamu fiktīvu sētnieka nodarbināšanu Baldonē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un prokuratūrā ar aicinājumu izvērtēt iespējamu fiktīvu nodarbinātību Baldones pašvaldības izglītības iestādē “Vāverīte”, informēja ministrijā. Baldones novada mērs savukārt sūdzēsies policijā par novada vārda nomelnošanu.

 Par savām aizdomām ministrija iepriekš ziņoja Valsts policijai. Šobrīd informācija tika nodota arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un Ģenerālprokuratūrā.  Ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts (Nacionālā apvienība(NA)) skaidroja, tā rīkoties mudināja pašvaldības vadītāja attieksme, kurš noliedzis pārkāpumu.

Atbilstoši VARAM rīcībā esošajai informācijai, Baldones pašvaldībā no 2016. līdz 2018.gadam sētnieka amatā tika nodarbināta persona, kas šajā laika periodā saņēmusi atalgojumu kopumā 4119,09 eiro apmērā, taču faktiski savus pienākumus nav pildījusi.

Turklāt Baldones novada pašvaldība ir informējusi VARAM, ka neuzskata 4119,09 eiro par būtisku nodarījumu pašvaldībai.

Eglīts paziņojumā medijiem norādīja, ka “nav pieļaujams, ka pašvaldība var fiktīvas nodarbinātības riskus uztvert kā ikdienišķu lietu, kurai nemaz nav vērts pievērst uzmanību vai to risināt”.

Jānis Eglīts: Par pārkāpumiem Baldonē
00:00 / 00:20
Lejuplādēt

“Turklāt, ja tiek izšķērdēti vairāk nekā 4000 eiro no pašvaldības budžeta, būtu jāvērtē ne tikai tas, vai ir saskatāms noziedzīgs nodarījums, bet arī pašvaldības vadības, it sevišķi priekšsēdētāja, rīcība atbilstoši normatīvajiem aktiem gadījumos, ja tiek konstatēta fiktīvā nodarbinātība,” pauda Eglīts.

„Tas cilvēks, kurš realitātē darbus veica, viņš strādāt darbu, ja es pareizi saprotu, nedrīkstēja, tāpēc tika nodarbināts cits cilvēks. Tas vien, ka par viņu tika maksāti nodokļi, kaut viņš to darbu neveica, ir nepareizi un būtu jābūt sodāmam. Šādu situāciju bērnudārza vadītāja zināja, pieļāva un akceptēja. Šobrīd par šo situāciju zina arī domes priekšsēdētājs, kurš uzskata, ka viss ir kārtībā, ka četrus tūkstošus var vienkārši nozagt un viss ir labi, ja netiek sasniegta kaut kāda summa,” stāstīja Eglīts.  

“Es uzskatu, ka šādam priekšsēdētājam ir jāatkāpjas nekavējoties un ir jānoliek arī deputāta mandāts,” uzsvēra Eglīts.

Baldones novada domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers („Vienotība”) noraida ziņas par fiktīvu nodarbināto Baldones izglītības iestādē "Vāverīte". Viņš uzskata, ka šīs ziņas ir nepatiesas un nomelno domes darbu:

Baldones novada domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers
00:00 / 00:20
Lejuplādēt

„Nav nekādu pierādījumu. Arī sarunās ar pašvaldības iestādes vadītāju neapstiprinās, ka šāds cilvēks būtu nodarbināts.

Es uzskatu, ka tā ir tāda politiskā izrēķināšanās, jo NA pārstāvis, kurš rakstīja iesniegumu, vēlējās kļūt par domes priekšsēdētāju, bet nekļuva.

Arī [VARAM] parlamentārais sekretārs kandidē uz Saeimu un tā ir lieliska iespēja, kā sevi reklamēt. Es esmu tikko uzrakstījis vēstuli Valsts policijā, lai lūgtu uzsākt izmeklēšanu saistībā ar šīm nepatiesām ziņām par Baldones novada vārda nomelnošanu. Baldones novada dome apsver iespēju pieprasīt morālo kaitējumu par šo faktu un vērsties tiesā.”

VARAM saņēmusi informāciju, ka 7.maijā policija nolēmusi sākt kriminālprocesu par iespējamām pretlikumīgām darbībām, saistītām ar fiktīvu darbinieku nodarbināšanu. VARAM kļuvis zināms, ka izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka persona, kas sētnieka amatā tika nodarbināta no 2016.gada 1.novembra līdz 2018.gada 9.februārim, faktiski nav pildījusi darba līgumā norādītos pienākumus, taču darba algu persona saņēmusi regulāri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti