VARAM aicina KNAB pārbaudīt Upes ielas pārbūves iepirkumu Ozolniekos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar aicinājumu pārbaudīt Ozolnieku novada pašvaldības veikto iepirkumu par Upes ielas posma pārbūvi, informēja VARAM.

Ministrija pašvaldībai pieprasījusi informāciju par veikto iepirkuma procedūru.

Ozolnieku novada pašvaldībai viena mēneša laikā jāsniedz VARAM informācija par iepirkuma procedūras par Upes ielas posma pārbūvi atbilstību Publisko iepirkumu likumam, skaidrojumu iepirkumu procedūras pretendenta SIA “Dreamway”  izvēlei un lietderībai, kā arī iepirkuma procedūras rezultātā noslēgtos līgumus ar uzņēmumu.

VARAM norādīja, ka Ozolnieku novada pašvaldībai ir piešķirts valsts aizdevums 250 878,57 eiro apmērā Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai, kas paredzēts investīciju projektam Upes ielas posma pārbūvei.

Tāpat ministrija aicinājusi KNAB pārbaudīt iepirkuma procedūras par Upes ielas posma pārbūvi uzvarētāju “Dreamway”, kura īpašniece ir Ozolnieku novada domes priekšsēdētāja dzīvesbiedre, ministrija vērsusies KNAB ar aicinājumu izvērtēt, vai konkrētajā gadījumā ir saskatāmas interešu konflikta vai koruptīvas darbības pazīmes.

Kā liecina aģentūra LETA arhīvs, tad pagājušā gada novembrī izsludinātajā konkursā par 1,2 kilometrus garā ceļa posma asfaltēšanu pieteicās seši pretendenti. Četriem cenas bija no 285 000 līdz 300 000 eiro. 

Zemākas cenas piedāvāja divas firmas. Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate" no Jelgavas bija gatava ceļu asfaltēt par 243 994 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Taču uzvarēja vietējā kompānija "Dreamway", kas piedāvāja to izdarīt par 243 926 eiro, kas ir tikai par 68 eiro lētāk.

Kā vēsta uzņēmums, SIA "Dreamway" ir Ozolniekos reģistrēta firma. Tā apkārtējiem novadiem nodrošina ceļu uzturēšanas pakalpojumus. Vairāki līgumi bijuši arī Ozolniekos. Kompānijas apgrozījumus pēdējos gadus bijis ap 1,4 miljoniem eiro. Tās īpašniece ir Inga Dambīte-Ozoliņa, kas ir Ozolnieku novada domes priekšsēdētāja Andra Ozoliņa (Latvijas Zaļā partija) dzīvesbiedre.

Pašvaldības mērs atzīst, ka ir veidojis šo uzņēmumu, kurš pieder viņa dzīvesbiedrei. Viņš norādīja, ka uzņēmumi piedalās atklātos konkursos un iegūst tiesības izbūvēt konkrētas ielas, iegūst pasūtījumus. Tajā neesot nekā neparasta, jo esot atklāts konkurss caur Iepirkumu uzraudzības biroju. Turklāt viņš konkursa izvērtēšanā nepiedaloties.

Pašvaldībā uzskata, ka ar priekšnieku saistītas firmas uzvara iepirkumā nekādas problēmas neradīs. Sadarbība bijusi jau iepriekš, un viss noritējis gludi.

Būvdarbus Upes ielā plānots uzsākt mēneša laikā. Darbi jāpabeidz līdz oktobrim, kad Ozolnieki jau būs iekļauti Jelgavas novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti