Valsts prezidents: Uzvaras parka piemineklis pastāvīgi atgādināja sabiedrībai par Latvijas okupāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Piemineklis Uzvaras parkā pastāvīgi atgādināja sabiedrībai par Latvijas okupāciju, Latvijas Televīzijas ziņu speciālizlaidumā Uzvaras parkā esošā pieminekļa obeliska demontāžas dienā sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Levits pauda uzskatu, ka lielākā daļa Latvijas sabiedrības atbalsta demokrātijas vērtības, tādēļ tā neatbalsta arī šādu pieminekli Latvijā.

“Šis piemineklis pastāvīgi atgādināja par mūsu okupāciju, ar to saistīto daudzu cilvēku likteni – deportācijām, represijām un tā tālāk. 

Mums nav vajadzīgs šāds piemineklis. (..) Esam demokrātiska valsts, šāda veida slavinājumi nav vajadzīgi, tie traucē mūsu vērtībām,” norādīja prezidents.

Vaicāts, vai Latvijas sabiedrotie saprot mūsu valsts nostāju šajā jautājumā, Levits atbildēja apstiprinoši. “Uz jautājumu, kāpēc Latvijai ir vajadzīgs okupantu piemineklis, atbildēt nevar neviens,” piebilda Levits. 

Vienlaikus Levits atzina, ka krietni grūtāk par pieminekļa nojaukšanu būs pieminekļa “nojaukšana cilvēku galvās”, jo daļai sabiedrības prātā ir doma par pagātnes mantojumu, ka Latvija kaut kādā veidā ir saistīta ar Krieviju, taču Krievijā ir pavisam cits režīms. 

Levits sacīja: “Krievijā ir pilnīgi cits režīms, ar to mums nav nekas kopējs, bet mentāli vienai sabiedrības daļai vēl tas tā ir. Domāju, ka pašreizējie notikumi, Krievijas iebrukums Ukrainā paātrina šo atkabināšanās procesu no Krievijas – gan ekonomiski, gan cilvēku galvās.”

Savukārt saistībā ar to, kam būtu jāatrodas pieminekļa vietā pēc tā demontāžas, prezidenta ieskatā, būtu noderīgi, ja Uzvaras parkā būtu kāda veida piemiņas zīme Sarkanās armijas upuriem. Levits atgādināja, ka jau iepriekš izteicis viedokli par to, ka parkā jābūt piemiņai padomju okupācijas upuriem. 

KONTEKSTS:

Rīgā, turpinot nojaukt padomju armijas karavīru pieminekli Uzvaras parkā, 25. augustā sāka kompleksa centrālā objekta jeb obeliska demontāžu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti