Panorāma

Trūkstošās zāles īsā laikā pašmāju uzņēmumi saražot nevar

Panorāma

Panorāma

Vairākas partijas virzīs Valsts prezidenta amata kandidātus

Valsts prezidenta amata kandidātus virzīs vairākas partijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc dažiem mēnešiem gaidāmas Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanas, taču partijas nav vēl nosaukušas nevienu amata kandidātu. Arī līdzšinējais Valsts galva Egils Levits nav paudis skaidru viedokli par to, vai atkārtoti kandidēs. No partiju pārstāvju sacītā izriet, ka Valsts prezidenta amata kandidātus virzīs vairākas partijas.

Likumā nav noteikts datums, kurā rīkojamas Valsts prezidenta vēlēšanas. Līdz šim visbiežāk tās bijušas maija noslēgumā vai jūnijā, Saeimas prezidijam un frakciju padomei vienojoties par konkrētu datumu. Pirms nepilniem četriem gadiem Levita kandidatūru izvirzīja tā brīža koalīcijas partiju deputāti. Vai tā notiks arī šoreiz, vēl nav skaidrības.

"Levits publiskajā telpā nav pārliecinoši teicis, vai ir gatavs tam. No Nacionālās apvienības puses nav bijis kopīgs lēmums. Ja mēs vērtējam Levita politisko darbību, tad mūsu lēmums ir pozitīvs. Tas nenozīmē, ka saskan visi viedokļi 100%, bet neatceramies citu prezidentu, kuram būtu tik līdzīgi viedokļi," teica Nacionālās apvienības vadītājs Raivis Dzintars.

Partija "Vienotība" neplāno virzīt savu prezidenta amata kandidātu, jo nevēlas izjaukt partiju balansu augstākajos amatos valstī. Par Levita kandidatūru partijā vēl neesot lemts.

"Ja mēs runājam par Levita nostāju drošības jautājumos, īpaši pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, tie ir novērtēšanas vērti. Drošības jautājumos Levits ir bijis stiprais Latvijas balsts," sacīja “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainārs Latkovskis.

Savu kandidātu virzīs "Apvienotā saraksta" (AS) pārstāvji, un tas nebūšot līdzšinējais Valsts prezidents. Kurš tas būs, partija vēl neatklāja. "Tas būtu nekorekti, pirms neesam pieņēmuši gala lēmumu, stāstīt kādas nianses un pirms tas cilvēks ir devis 100% piekrišanu," skaidroja AS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Savu prezidenta amata kandidātu sola virzīt opozīcijā esošās partijas – Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kā arī "Progresīvie". ZZS savu kandidātu sola nosaukt partijas kongresā aprīlī.

"Viens ir pilnīgi skaidrs, tās tendences rāda, ka tas būs kāds no mūsu iekšienes. Mums ir ļoti daudz cienījamu cilvēku, pašvaldību vadītāji, Saeimas deputāti, kas sevi ir izcili pierādījuši kā līderi," klāstīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.

"Tas nav viegls process, daudz lietu jāņem vērā," piebilda Saeimas deputāts Edgars Zelderis (“Progresīvie”).

Neoficiāli aprēķini liecina, ka Levita pārvēlēšanas atbalstītājiem ir nedaudz vairāk kā 40 no nepieciešamās vismaz 51 balss.

Līdz šim Saeimas kuluāros prezidenta amatam izskanējuši Sanitas Osipovas, Inetas Ziemeles, Baibas Bražes un Jāņa Sārta vārdi. Partijas aktīvāku rīcību, izvēloties nākamo Valsts prezidentu, sola martā, pēc šā gada budžeta pieņemšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti