Valsts policija izvērtē skolu vides drošību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Valsts policijai noziedzības novēršana nepilngadīgo vidū ir viena no prioritātēm. Ņemot vērā, ka nepilngadīgie bērni lielu daļu laika pavada izglītības iestādē un tur veic gan pārkāpumus, gan ir cietušā lomā, Valsts policija, sadarbojoties ar izglītības iestāžu vadību, vērtē mācību vides drošību.

Valsts policija apciemo vairākas no Latvijas skolām, lai klātienē izrunātu aktuālos jautājumus un rastu risinājumus situācijām, kad drošība mācību iestādē ir apdraudēta.

Valsts policijai ir ilgstoša sadarbība ar izglītības iestādēm, jo inspektori ir skolās vadījuši lekcijas un snieguši informāciju par dažādām tēmām skolēniem.

Valsts policijas pārstāve Lauma Zariņa par drošu vidi skolās
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Tas likās tāds labs nākamais solis, ka principā ne tikai viņus izglītot par to, kāpēc pārkāpumi ir slikti, ko darīt, ja pret viņiem kāds pārkāpums tiek vērsts, bet arī veidot skolas vidi drošāku, lai būtu mazāk iespēju veikt pārkāpumus, kā arī lai viņi mazāk nonāktu cietušo lomā. Tāpēc vide un mācība par vides izvērtēšanu ir ļoti svarīgas, jo ietekmē arī to, vai vispār iespējams veikt pārkāpumu. Piemēram, vai iespējams paņemt mantu, kas tur stāv, vai ir iespēja pavadīt laiku skolā kādā tālākā, tumšākā telpā un veikt īpašuma bojājumu vai lietot apreibinošas vielas, vai pavadīt laiku ar draugiem, kas var izvērsties par vardarbību. Ja mēs novēršam tādas iespējas, tad arī vide bērniem kļūst drošāka," stāsta Valsts policijas prevencijas vadības nodaļas vecākā speciāliste Lauma Zariņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti