Valsts pārvaldes pakalpojumu portālam «Latvija.lv» turpmāk būs jauns domēns

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 2023. gada 30. janvāra valsts pārvaldes pakalpojumu portāls "Latvija.lv" tika pārcelts uz jaunu domēna adresi – "Latvija.gov.lv". Darbosies arī saite "Latvija.lv", nodrošinot lietotāja automātisku pāradresāciju, informēja portāla pārstāvji.

Veicot portāla pilnveides pasākumus, tika veikta arī pāreja uz adresi "Latvija.gov.lv", lai portāla lietotājam neradītu šaubas, ka viņš ir nonācis oficiālajā, valsts pārvaldes uzturētajā pakalpojumu portālā, kā arī būtu pārliecināts, ka informācijas un personas vai uzņēmuma datu apstrāde šajā portālā ir droša. 

Pievienotais domēns "gov.lv" liecina par to, ka tīmekļa vietne ir valsts resurss – uzticams un drošs.

Vienlaikus portāla lietotājiem ir jāņem vērā, ka portāls piedzīvo tehnisko platformas maiņu, lai portāls nākotnē būtu ērtāks un saprotamāks iedzīvotājiem, gan arī ērtāks iestādēm savu e-pakalpojumu izvietošanā. Līdz ar to lietotājiem pakāpeniski 2023. gada laikā būs pieejami vēl  vairāki jauninājumi. Tā, piemēram, lietotājiem jau tagad ir redzamas pakāpeniskas izmaiņas dizainā, funkcionalitātē, kā arī pieejamība mobilajās ierīcēs. 

Šobrīd līdz ar portāla "Latvija.lv" pakāpenisku platformas maiņu ir iespējams ielūkoties portāla nākotnes versijā – tā, piemēram, sākumlapā, informatīvajās lapās, lietotāja darba vietā un e-adreses sarakstes sadaļā ir redzams jauns dizains, uzlabota portāla pieejamība mobilajās iekārtās un veiktspēja, kā arī modernizētas izmantotās tehnoloģijas, un iestādes ir modernizējušas jau 19 no portālā pieejamajiem e-pakalpojumiem. 

Jaunajā sākumlapā nav dalījuma privātpersonās un uzņēmējos, vienlaikus jaunās portāla sadaļas darbojas paralēli ar vēl pārstrādē esošajām sadaļām – meklētāju, pakalpojumu katalogu, dzīves situācijām, e-pakalpojumu katalogu, pilnvarošanas funkcionalitāti un vēl aptuveni 90 nepārstrādātajiem, iestāžu veidotajiem e-pakalpojumiem, kuru dizains vēl tiks modernizēts šī gada laikā. 

Līdz 2023. gada augusta beigām paredzēts izveidot arī jaunu sadaļu klienta darba vietā – e-paneli "Mani dati", kur tiks attēloti personai piederīgi dati no valsts reģistriem. Portāla uzlabošana tai skaitā nodrošinās, ka turpmāk tehniskos darbus būtu iespējams veikt, nepārtraucot portāla darbību. 

Tā kā portāla pilnveidošana turpinās, jaunā dizaina ieviešana visās portāla sadaļās un citu funkcionalitāšu uzlabošana notiks pakāpeniski. Tādēļ portāla lietotāji ir aicināti sniegt atsauksmes par ieviestajiem pilnveidojumiem, kā arī sniegt ierosinājumus uzlabojumiem nākamajiem portāla pilnveides posmiem. 

Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) direktora vietnieks Elektroniskās pārvaldes jautājumos Edgars Cīrulis atzīmēja, ka portāla attīstība plānota arī nākamajos gados. Paredzams, ka līdz 2026. gadam portāls kļūs proaktīvāks un tiks atvieglota e-pakalpojumu izstrāde iestādēm, tādējādi radot priekšnosacījumus portāla ērtākai lietošanai un saturiskai pilnveidei. Paralēli portāla tehniskai attīstībai VRAA plāno paplašināt sadarbību ar citām publiskās pārvaldes iestādēm, veicinot noderīgu un ērtu e-pakalpojumu radīšanu un pieejamību "Latvija.lv" portālā.

Jaunās funkcionalitātes un dizaina izstrādē būtiska loma bijusi sabiedrības līdzdalībai: VRAA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) veica sistēmas demonstrēšanu iedzīvotāju fokusgrupām portāla lietotāju novērtējuma iegūšanai. 

Jaunais portāla "Latvija.lv" veidols tiek izstrādāts VARAM īstenotā Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā "Atvieglojumu vienotās informācijas sistēmas un latvija.lv atvēršana komersantiem un valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru attīstība" sadarbībā ar VRAA. 

Portāla pilnveidojumus izstrādā SIA "ABC Software", un projekts tiek īstenots divos laidienos: šobrīd ir pabeigta 1. laidiena izstrāde, bet 2. laidiens tiks izstrādāts līdz 2023. gada rudenim. Tā kā modernizācijas darbi notiek pakāpeniski, arī portāla sadaļas uz jauno versiju tiks pārceltas pamazām, un sākotnēji daļa portāla funkcionalitātes iedzīvotājiem būs pieejama jaunajā un daļa – esošajā dizainā. Tādā veidā jaunā funkcionalitāte un dizains tiks ātrāk nodots lietotājiem un sabiedrība varēs iespējami drīz izteikt savu novērtējumu par to.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti