Valsts kontrole revīzijā RPIVA atklāj haosu grāmatvedības uzskaitē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts kontrole, pārbaudot situāciju Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā (RPIVA), atklāja haosu grāmatvedības uzskaitē, informēja Valsts kontrole.

Revidējot Izglītības un zinātnes (IZM) ministrijas 2017.gada pārskata sagatavošanas pareizību, Valsts kontrole ir sagatavojusi starpziņojumu par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) materiālo vērtību inventarizāciju augstskolas likvidācijas procesa ietvaros.

Revīzijas ziņojums ir sagatavots, lai informētu par trūkumiem RPIVA likvidācijas procesā, kurā paredzēts, ka Latvijas Universitāte (LU) un J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (LMA) pēc RPIVA reorganizācijas pārņem tās materiālās vērtības.

Ministru kabinets šī gada aprīlī nolēma reorganizēt RPIVA reorganizāciju, tai skaitā paredzot, ka atbilstoši realizētajām studiju programmām, RPIVA materiālās vērtības ir nododamas LU un LMA. Atbilstoši augstskolas likvidācijas plānam bija jāveic RPIVA materiālo vērtību inventarizācija, fiksējot situāciju uz šī gada 1.maiju. 

Atbilstoši grāmatvedības datiem RPIVA rīcībā ir materiālās vērtības aptuveni 1,5 miljonu eiro apmērā. Valsts kontrole, izlases veidā veicot inventarizāciju (t.i. pārliecinoties, ka materiālās vērtības ir identificējams, to atrašanās vieta un daudzums atbilst grāmatvedības uzskaitē minētajam) un salīdzinot iegūtos rezultātus ar augstskolas inventarizācijas kopsavilkumu par stāvokli uz šī gada 1.maiju, konstatēja, ka nevar paļauties uz RPIVA veikto inventarizāciju.

Pārbaudes laikā revidenti secināja, ka RPIVA nav apzinājusi un uzskaitījusi visas tās lietojumā esošās mantas, uz materiālajām vērtībām nav norādīti inventarizācijas numuri, uzskaitē norādīta nepilnīga informācija par pamatlīdzekļiem, materiālās vērtības netiek klasificētas atbilstoši to lietošanas ilgumam, materiāli atbildīgās personas nodevušas inventāru citām personām, nenoformējot aktus u.tml.

Revidenti pārbaudes laikā konstatēja arī tādu inventāru, kas nemaz nav iekļauts uzskaitē, taču tiek lietots, piemēram, masīvkoka galdu, velotrenažieri un digitālās klavieres.

Konstatētās kļūdas norāda, ka RPIVA ilgstoši nav bijusi iekšējās kontroles sistēma, kas ļautu uzskaitīt un apzināt tās īpašumā esošās materiālās vērtības.  Tāpat nav ievērotas normatīvo aktu prasības par inventarizāciju.

RPIVA, formāli veicot inventarizāciju, nav pildījusi arī Ministru kabineta rīkojumu par likvidācijas procesu, norāda Valsts kontrole.

“Ar nožēlu jāsecina, ka vēl joprojām ir iestādes, kas nav iemācījušās uzskaitīt materiālās vērtības. Trūkumi RPIVA uzskaitē liecina arī par Izglītības un zinātnes ministrijas ilgstošu nevērību un formālu pieeju, pārvaldot savā padotībā esošu augstskolu,” uzsvēra Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

28.septembrī – divas dienas pirms RPIVA pievienošanas LU – Valsts kontrole veica atkārtotu pārbaudi un konstatēja tās pašas nepilnības, kas liecina, ka materiālo vērtību uzskaitē nav veiktas izmaiņas  un kontroles nav uzlabojušās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti