Valsts kancelejas direktors: Ierēdņu skaits samazināsies par 6%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis ir pārliecināts, ka izdosies par 6% samazināt ierēdņu skaitu. Samazinājumu paredz valsts pārvaldes reformu plāns, kas jāīsteno līdz 2020. gadam. Pērn valsts pārvaldē strādājošos skaitu samazināja par aptuveni 500 darbiniekiem un arī šogad tikpat daudz štata vietu varētu samazināt.

Šobrīd Valsts kancelejas direktors nevar pateikt, kāds ir valsts pārvaldes darbinieku samazinājums pirmajos septiņos mēnešos - precīzu skaitu viņš varēs nosaukt tikai gada beigās. 

Jānis Citskovskis par ierēdniecības reformu
00:00 / 00:26
Lejuplādēt

Līdz šī gada beigām tiks pieņemts lēmums par amatpersonām ar speciālām dienesta pakāpēm, par to, kā reforma skars policistus, ugunsdzēsējus un robežsargus, sacīja Citskovskis. No pagājušā gada oktobra ir stājies spēkā lēmums, kas attiecas uz 30 tūkstošiem nodarbināto.

"Ja mēs skatāmies tādā griezumā - 30 tūkstoši nodarbināto - tad jā, 500 katru gadu, un mēs sasniegsim rādītāju 6% nodarbināto skaita samazinājumā," teica Citskovskis. "Iepriekš no ministriju iesniegtajiem plāniem bija līdzīgs skaits, kas varētu tikt samazināts. Mēs redzam, ka Ekonomikas ministrijā tiek veiktas pārmaiņas, protams, tas ir finanšu resors, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Tie līderi mums iezīmējās šajās ministrijās, ja skatāmies uz iepriekšējo periodu."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti