Valsts drošības apdraudējuma gadījumā varēs izbeigt biedrību darbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 6 mēnešiem.

Saeima ceturtdien, 2.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma Biedrību un nodibinājumu likuma grozījumus, kas paredz izbeigt biedrību un nodibinājumu publisko darbību, ja tā rada draudus valsts drošībai, sabiedriskajai drošībai un kārtībai.

Kā teikts likumprojekta anotācijā, līdz šim ar tiesas lēmumu varēja izbeigt biedrības darbību tad, ja tā ir pretrunā ar Latvijas Satversmi, likumiem vai citiem normatīvajiem aktiem. Turpmāk to varēs darīt arī tad, ja biedrības darbība apdraud valsts drošību, sabiedrisko drošību un kārtību.

Tieslietu ministrijā (TM) skaidro, ka ar likuma grozījumiem noteikts – biedrība vai nodibinājums savā publiskajā darbībā nedrīkst vērsties pret Latvijas Republikas neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt vai izplatīt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, sludināt vardarbību, nacionālo un rasu naidu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju, veikt kara propagandu, kā arī slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus. 

Paredzēts arī, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID), pamatojoties uz valsts drošības iestādes atzinumu, varēs noteikt papildu pienākumus biedrībai vai nodibinājumam, ja ir pamatotas aizdomas, ka biedrības vai nodibinājuma finanšu darījumi varētu būt vērsti uz kāda no likumā minētā aizlieguma pārkāpumu, norāda TM. 

Ar likuma grozījumiem tiks nodrošināta Kremļa finansēto nevalstisko organizāciju stingrāka kontrole, norāda TM, uzsverot – grozījumu mērķis ir vērsts uz demokrātiskas valsts iekārtas, valsts un sabiedrības drošības aizsardzību, lai nepieļautu nekārtības, kā arī noziedzīgus nodarījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti