Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanā šogad ieguldīti 47 miljoni eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Šogad valsts akciju sabiedrība “Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus veicis 47 miljonu eiro apmērā, informēja LAU.

Apjomīgākie valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbi ir grants autoceļu bedru un iesēdumu remonts, tai skaitā dilumkārtas atjaunošana 12,1 miljona eiro apmērā, vienkārtas virsmas apstrāde asfalta seguma autoceļiem 7,6 miljonu eiro un bedru remontdarbi uz asfalta autoceļiem 4,7 miljonu eiro apmērā.

Uzlabojot valsts autoceļu ar asfalta segumu kalpošanas laiku un satiksmes drošību, veikta selektīvā vienkārtas virsmas apstrāde 374 kilometru garumā, bedru remontdarbi veikti 224 637 kvadrātmetru apjomā.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus autovadītājiem, grants autoceļiem veikta greiderēšana 89 062 kilometru garumā un dilumkārtas atjaunošana, tai skaitā bedru un iesēdumu remonts 482 kilometru garumā, bet divkārtu virsmas apstrāde 17,5 kilometru garumā.

Lai nodrošinātu ūdens atvadi no autoceļa seguma, veikta grāvju tīrīšana 275 914 kubikmetru un nomaļu grunts uzauguma noņemšana 162 870 kubikmetru apjomā. Bojāto caurteku nomaiņa un tīrīšana veikta 6832 metru garumā, savukārt autoceļu nomaļu uzpildīšana 14 786 kubikmetru apjomā.

Uzlabojot pārredzamību autoceļu krustojumos un nodalījuma joslās, veikta zāles pļaušana 8336 hektāru apjomā un krūmu griešana 2014 hektāru apjomā.

Lai nodrošinātu autoceļu caurbraucamību, veikta ceļu atbrīvošana no 8069 vētrā lauztiem kokiem. Nomainītas 6691 bojātā ceļazīme un 5900 signālstabiņi. Drošības barjeru nomaiņa veikta 3465 metru garumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti