Panorāma

1990. gada 4. maijā himnu dzirdēja pat čekas pagrabos

Panorāma

Prezidents tiekas ar AP deputātiem

Prezidents pasniedz valsts apbalvojumus

Valsts augstākie apbalvojumi pasniegti 75 cilvēkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Valsts prezidents Andris Bērziņš 4.maijā pasniedza augstākos valsts apbalvojumus 75 cilvēkiem. Viņu vidū ir gan pedagogi, tautsaimnieki un mākslinieki, arī ierēdņi, kuri sekmēja  Latvijas pievienošanos eirozonai, un glābēji, kuri, riskējot ar dzīvībām, steidzās palīgā lielveikalā “Maksima” iesprostotajiem. Trīs no viņiem, kuri savu dzīvību atdeva citu glābšanai, šodien tika īpaši godināti.

Triju zvaigžņu ordeņa, Atzinības krusta un Viestura ordeņa saņēmēju šogad neparasti kupls pulks. Kā pirmie tiek apbalvoti glābēji, kuri piedalījās sabrukušā lielveikala glābšanas darbos. Par Viestura ordeņa lielkrusta komandieriem  iecelti tie trīs glābēji, kuru dzīvības tika izdzēstas zem lielveikala gruvešiem. Viņiem domāto ordeni šodien pasniedza tuviniekiem.

Ordeņa saņēmēju vidū ir daudz sportistu - gan to, kuri izcīnīja medaļas ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos, un viņu treneri, gan arī tie, kuri Latvijas vārdu nesuši pasaulē agrāk.

Esmu pateicīgs ikvienam, kas radīja man iespēju uzaugt šajā valstī, brīvā no smadzeņu skalošanas un terora, pārstāvēs šo valsti – brīvu Latviju pasaulē,” saņemot apbalvojumu, norādīja kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis.

Vaivaru pamatskolas pirmsskolas izglītības skolotāju Aiju Janmeiju ieradušies sveikt viņas audzēkņi. Šie diena skolotājai ir īpaša, jo par ordeņa kavalieri kļuvis arī viņas tēvs. 

Priecīga šī diena ir arī Latvijas Televīzijas žurnālistam Andrejam Volmāram. Viņš kļuvis par Triju zvaigžņu ordeņa kavalieri.

„Gods kalpot Latvijas Televīzijas skatītājiem!” – tā Volmārs.

Pateicībā par aizvadīto Dziesmusvētku rīkošanu ordeņus saņēma gan kultūras ministre Dace Melbārde, gan vairāki viņas kolēģi, kuri piedalījās svētku sagatavošanā.

Augstākie valsts apbalvojumi tiek piešķirti divreiz gadā, godinot tos, kuri savu darbu un dzīvi veltījusi Latvijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti