Dienas ziņas

Tērvetē neparastu gleznu izstāde

Dienas ziņas

Gāzes tirgus atvēršanai jāveicina cenu kritums

Valmierā būs jauns peldbaseins

Valmierā sāk būvēt jaunu peldbaseinu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Valmieras pilsētas pašvaldība sākusi īstenot vairākus gadus lolotu ideju par jauna peldbaseina izveidi. Komplesa būvniecību ir jāpabeidz līdz nākamā gada vasarai. Jauno peldbaseinu plānots izmantot ne tikai obligātajām skolēnu peldētapmācībām, bet arī starptautisku sacensību rīkošanai.

Projekts par jauna peldbaseina būvniecību Valmierā apstiprināts pērnā gada novembrī, taču tagad, noslēdzot pamatu betonēšanu, ielikta arī kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Jauno kompleksu veidos pēc Starptautiskās Peldēšanas federācijas prasībām, kas dos iespēju rīkot starptautiskas sacensības un atzīt tajās sasniegtos rezultātus.

"Šī lieta jau sen Valmierai bija vajadzīga, jo mūsu iepriekšējais baseins ir savu dzīvi nokalpojis - tas ir 40 gadu vecs. Pie šī projekta tika strādāts pietiekami ilgu laiku un nebija viegli," atzina Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Šī projekta realizācija no idejas līdz reālai celtniecībai ilga teju 10 gadus. Esošais peldbaseins joprojām ik dienu ir noslogots, un 40 gadu laikā tas ir gan tehniski, gan morāli novecojis.

Valmiera ir viena no pilsētām, kurā ieviesta obligātā peldētapmācība skolās, kas veicina gan drošību uz ūdens, gan peldēšanas sporta attīstību. "Trenēties nekad nav viegli. Būs interesantāk, vairāk iespēju nodarboties ar fiziskām nodarbībām tieši ūdenī," lēsa Valmieras bērnu sporta skolas peldēšanas treneris Vladimirs Širjājevs.

Savukārt Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers norādīja:

"Šis baseins būs baseins, kurā varēs iemācīties peldēt un, es ceru, ka šeit savu sportisko meistarību pilnveidos tie Valmieras sporta skolas sportisti, kuri cer uz dalību visaugstākajās sacensībās."

Peldbaseina būvē būvfirma SIA "Arčers", kam peldbaseina komplekss jāpabeidz līdz 2017.gada vasarai. Pēc pamatakmens ielikšanas turpināsies virszemes darbi, kurus plāno paveikt līdz maijam. "Un tad sāks slieties virsū metāla karkass un pēc Jāņiem sāksim nosegt fasādes un jumtus," stāsta SIA “Arčers” projektu vadītājs Aigars Jekals.

Peldbaseina izveides kopējās izmaksas ir astoņi miljoni eiro, no kuriem 5,4 miljonus eiro segs valsts piešķirtā mērķdotācija, savukārt pārējo summu finansē no pašvaldības līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti