Dienas ziņas

Jāreģistrē decentralizētās attīrīšanas iekārtas

Dienas ziņas

Ventspilī apskatāms zvejas kuģis "Grots"

Valkas novadā dzīvojamā mājā gāzes eksplozija

Valkas novadā dzīvojamā mājā notikusi gāzes eksplozija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 4 mēnešiem.

Pirmdien Valkas novada Lugažos divstāvu dzīvojamā mājā notika gāzes eksplozija. Sprādzienu izraisīja gāzes noplūde, kas radās vienā no četriem mājas dzīvokļiem. Sprādziena rezultātā ir bojāta ēkas starpsiena un ārsiena, tā ir nobīdījusies. 

"Vidzemes televīzijai" ierodoties notikuma vietā, norisinājās ēkas apsekošana. Jau pašlaik zināms, ka dzīvoklī, kur notika sprādziens, dzīvot nevarēs, dzīvokļa saimniekam būs atļauts ierasties pēc savam mantām. No ēkas iznesti gāzes baloni, arī tas balons, no kura radusies gāzes noplūde, kā rezultātā notika eksplozija.

“Var secināt, ka vai nu ir bijusi ieslēgta elektrība, kad pārslēdz ar slēdzīti, ir dzirkstele. Vai nu kaut ko vēl darījis, uzpīpējis vai ko,” skaidroja būvspeciālists Āre Pilds.

Dzīvokļa saimnieks pēc sprādziena stāstījis, ka centies gāzes balonu nomainīt, jo esošais bijis tukšs. Veicot gāzes reduktora atvienošanu no balona, gāze izplūdusi. 

“Trakākā bīstamība ir pašlaik ap māju riņķī staigāt, šis apmūrējums ir atsists. Tas ir apmūrējums. Karkass stāv gandrīz vietā. Tie ir tie trīs centimetri, kas ir pagājuši, pati māja nē, karkass. Viņš ir jāpārmūrē, acīmredzot, jājauc nost līdz pirmā stāva līmenim,” norādīja Pilds.

Sprādzienā cilvēki guvuši tikai vieglas traumas. Pašvaldība palīdzējusi ar pagaidu mitekļa atrašanu un sadzīvē nepieciešamajām mantām.

“Cilvēki bija uz ielas bez drēbēm, pārbijušies visi. Nu tad mēs, protams, visu organizējām, kas ir organizējams. Dzīvībai nekas nedraudēja nevienam, pirmo palīdzību sniedza. Tad vaininieku, kurš to izraisīja, un viņa mammu un vēl vienu iedzīvotāju tad aizvedām uz sociālo māju Ērģemes pagastā “Valžkalni”. Nebija tā, ka kādam uz slimnīcu,” pastāstīja Valkas pagasta priekšsēdētāja vietas izpildītāja Ligita Sīmane.

Viena iedzīvotāja turpmāk mitināsies pie bērniem, savukārt cita sieviete pārnakšņojusi pie draudzenes, bet nu jau atgriezusies mājas.

“Taisījos iet televizoru slēgt, tā blīkšķis bija. Un tas būcenītis, kas tur ir pretim, tam krampītis bija izkritis. Tā otra kaimiņiene saka – tak sauksim policiju! Nē, viņš ne, viss, viss! Un tad mēs izsaucām. Kamēr spiedām tik daudz ciparu, kā man rokas trīcēja aiz bailēm ar!” notikušo atcerējās mājas iedzīvotāja Daina Kļaviņa.

Ūdens ēkā pašlaik ir atslēgts, elektrība arī. Jumta konstrukcijas nav skartas. Vienu no dūmvadiem, kuru skārusi eksplozija, izmantot nevar, kas attiecīgi pirmajā stāvā dzīvojošajai kundzei nozīmē to, ka plīti kurināt vēl nedrīkst, bet drīkst kurināt krāsni. 

“Latvijas Propāna gāze” komentē, ka notikušais precīzi parāda to, ko nozīmē vieglprātīga attieksme pret gāzes iekārtām.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti