Dienas ziņas

Rēzeknē veido infrastruktūru uzņēmējiem

Dienas ziņas

Novērtē tūrisma sezonu Kurzemē

Valkas novada dome plāno samazināt darbinieku skaitu

Valkas novada dome grasās samazināt darbinieku skaitu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valkas novada dome spērusi soli taupības virzienā. Līdz gada beigām iecerēts pārskatīt pašvaldības struktūrā strādājošo amata pienākumus un likvidēt vairākas štata vietas. Visai karstas diskusijas starp novada iedzīvotājiem izraisījusi iecere apvienot pagasta pārvaldes un diviem pagastiem iecelt vienu pārvaldnieku.

Viens no iemesliem, kādēļ Valkas novada pašvaldība gatavojas samazināt darbinieku skaitu, ir valsts lēmums palielināt minimālo algu, jo līdz ar to pašvaldības budžetā trūkst līdzekļu, lai celtu atalgojumu arī daudz atbildīgākās struktūrvienībās strādājošām personām.

Valkas novada pašvaldībā no amata jau atbrīvots investīciju piesaistes speciālists un interneta speciālists. Pārskatītas tiks arī citas štata vietas.

"Mēs reizēm arī turējām darbā, jo redzējām, ka nav cilvēkam citu iespēju. Bet tagad situācija ir mainījusies. Ir “baltajām apkaklītēm” grūtāk, taču ir vietas tirdzniecībā, ražošanā," sacīja Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Novada dome iecerējusi mainīt arī līdzšinējo pagasta pārvalžu ikdienu un uz diviem pagastiem iecelt vienu pārvaldnieku. Šī iecere gan satrauc pagastos dzīvojošos. Vijciema pagasta iedzīvotāji, tiekoties ar novada vadību, uzsvēra, ka vēlas, lai pārvaldes vadītājs ir vietējais iedzīvotājs.

Kā uzsvēra Krauklis, reformu mērķis ir atrast pārvaldes vadītājus, kas ar savu darbu spētu veicināt pagastu attīstību un mazinātu cilvēku aizplūšanu no laukiem. Valkas novads nav pirmais, kas šādi rīkojas. Līdzīga pieredze ir arī citos novados, dažviet uz visiem pagastiem ir tikai viens pārvaldnieks.

"Tā nav pagastu apvienošana, pagasti paliek. Visus tos pašus pakalpojumus varēs saņemt. Mēs šādā veidā ceram atrast motivētāku darbinieku par augstāku atalgojumu," skaidroja Krauklis.

Kārķu pagasta pārvaldi iecerēts apvienot ar Ērģemes pagasta pārvaldi. Pirms novada domes deputāti lems par pagasta pārvalžu apvienošanu, iedzīvotāji aicināti izteikties, piedaloties sabiedriskajā apspriešanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti