Valdības koalīcijas partneri aizvien piesardzīgi jautājumā par RPIVA reorganizāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Partijas "Vienotība" pārstāvji plāno atbalstīt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) pievienošanu Latvijas Universitātei (LU) izglītības konkurētspējas vārdā, savukārt koalīcijas partneri pauž piesardzīgāku vai noraidošāku nostāju, akcentējot nepieciešamību saglabāt izglītības pieejamību reģionos.

"Vienotības" priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns aģentūrai LETA uzsvēra, ka augsti kvalificēti skolotāji būs izšķirošs faktors, lai audzēkņi būtu labi sagatavoti dzīvei. Tas īpaši ir svarīgi apstākļos, kad uz jaunajai paaudzei vajadzēs būt vēl spējīgākai ar savu darbu uzturēt pensionārus, mainoties paaudžu proporcijai, skaidroja politiķis.

Smiltēns norādīja, ka, ja vēlamies virzīties pa Igaunijas izaugsmes trajektoriju, tad ir maksimāli jākoncentrē resursi. Tāpēc "Vienotība" piekrīt, ka ir jāveido izcilības centri arī izglītības jomā. "Studenti šajā situācijā neko nezaudēs, vienkārši mainīsies diploma izsniedzējs," norādīja politiķis.

Pēc viņa teiktā, RPIVA pievienojot LU, studentiem būs piekļuve visai universitātes infrastruktūrai, tādējādi mācības var kļūt integrētākas ar pārējām nozarēm.

Smiltēns apliecināja, ka "Vienotība" atbalstīs lēmumu par RPIVA pievienošanu LU.

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka, veicot jebkādas reformas augstākās izglītības jomā, ir jāturpina nodrošināt studiju pieejamību reģionos. Svarīgākais, lai pēc reorganizāciju veikšanas studentiem, piemēram, no Kuldīgas nevajadzētu braukt mācīties uz Rīgu, norādīja politiķis. Viņš vērsa uzmanību, ka no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) puses ir iztrūcis laicīgs skaidrojums par gaidāmajām pārmaiņām un IZM pārstāvjiem ir aktīvāk jāskaidro gan izmaiņas attiecībā uz RPIVA, gan citas iecerētas reformas.

Nacionālā apvienība šajā jautājumā nav pieņēmusi lēmumu, un katrs no ministriem valdības līmenī par šo jautājumu lems individuāli, skaidroja Bērziņš.

Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja vietnieks Armands Krauze (ZZS) pauda, ka spēkā paliek LZS priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa norādītais, ka LZS neatbalsta RPIVA likvidēšanu. Taujāts par to, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) ir norādījis, ka pārmaiņu process netiek apstādināts, Krauze atbildēja, ka ZZS valdē par to vēl tiks diskutēts.

Pašlaik ir pāragri runāt, kā šajā jautājumā balsos politiskā spēka ministri, sacīja ZZS valdes vadītājs.

Jau ziņots, ka IZM ir nolēmusi reorganizēt RPIVA, to pievienojot LU. Kā apstiprināja ministrijā, tas nepieciešams, lai veiktu resursu koncentrāciju un panāktu iespējami efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.

IZM solījusi, ka visas astoņas RPIVA reģionālās filiāles tiks saglabātas un visi pasniedzēji pāries uz darbu LU.

IZM izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē iesniegusi rīkojuma projektu par RPIVA likvidēšanu ar šā gada 31.augustu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti