Valdība akceptē VID Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valdība otrdien, 14.jūnijā, bez iebildēm un diskusijām atbalstīja likumprojektu, kas paredz apvienot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldi un Muitas policijas pārvaldi, izveidojot vienotu iestādi – Nodokļu un muitas policiju.

"Saliekot šīs divas policijas kopā, mēs iegūstam spēcīgāku instrumentu, jo neveiks paralēlās darbības. Jo bieži vien ir tā, ka tās veic operatīvas darbības par vienu un to pašu lietu, vienai par otras darbu nezinot," teica finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība).

Tāpat valdība atbalstīja lēmumprojektu, kas paredz VID Finanšu policijas pārvaldes Iekšējās drošības daļu nodot VID ģenerāldirektora pakļautībā.

"Tas ir svarīgi varas līdzsvaram. Ir jocīgi, ja Iekšējās drošības daļa, kas ir atbildīga par VID darbinieku godaprātu un dara kvalitātes izvērtējumu, ir pakļauta Finanšu policijas pārvaldes vadītājam, kurš arī ir viens no uzraugāmajiem cilvēkiem.

"Tādā veidā būs labāks varas līdzsvars un mēs kopā labāk varēsim ķert blēžus," sprieda ministre.

Reizniece-Ozola atzina, ka gala lēmums par Finanšu policijas pārvaldes un Muitas policijas pārvaldes apvienošanu jāpieņem Saeimai. Likumprojektu varētu skatīt vasarā Saeimas ārkārtas sēdē, nosakot tam steidzamības statusu.

"Šis ir ārkārtīgi svarīgs jautājums, lai mēs šogad varētu veikt darbības, lai tas varētu būt spēkā jau nākamā gada sākumā," noteica ministre.

Valdības šīs dienas lēmums gan vēl nenozīmē, ka pārmaiņas tiks īstenotas nekavējoties, jo savas vārds vēl jāsaka Saeimai.

Tā kā Saeimas deputāti tūlīt dosies sesijas pārtraukumā, finanšu ministre Reizniece-Ozola pauda cerības, ka šo jautājumu parlamentā varētu skatīt vasarā kādā no ārkārtas sēdēm. Viņasprāt, pārmaiņas ir būtiskas VID darba uzlabošanai.

Jau ziņots, ka finanšu ministre šā gada aprīlī paziņoja, ka kopējā VID darbības uzlabošanas plānā tiek izvērtēta arī iespēja apvienot VID Finanšu policijas pārvaldi un VID Muitas policijas pārvaldi, izveidojot Nodokļu policiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti